Зеленський подякував американській делегації, що відвідала Україна на 30-річницю її Незалежності. Також представники США були представлені на саміті Кримської платформи.

Актуально Наш баланс у боротьбі з Росією, – Чалий пояснив, чому США потрібні Україні

Президент хоче вивести партнерство зі США на новий рівень

Глава держави наголосив що двопалатна підтримка в Конгресі – це основа стратегічного партнерства. Основою цієї підтримки є спільні цінності та довготривалі інтереси.

Ми продовжуємо відстоювати спільні зі Сполученими Штатами демократичні цінності та зацікавлені у виведенні стратегічного партнерства на якісно новий рівень,
– сказав президент України.

Зеленський запропонував американцям долучитись до Плану трансформації української економіки. Він зазначив, що пріоритетом Києва є антикорупційна політика та судова реформа.

Зеленський закликав зберегти санкції через "Північний потік-2"

Однією з топтем обговорення стала безпекова ситуації на Донбасі та в окупованому Криму. Не забули політики поговорити і про російський проєкт "Північний потік-2".

Санкційний тиск на цей проєкт має бути збережений. Лише санкції США щодо "Північного потоку-2" можуть стимулювати Росію до домовленостей та їх дотримання,
– зауважив Зеленський.

Варто прочитати Відверта розмова без реверансів, – Кулеба про зустріч Байдена та Зеленського

Про що ще говорив президент Зеленський з конгресменами:

  • Співпраця зі США у сфері освіти.
  • Участь США у лікуванні та реабілітації українських військових.
  • Події в Афганістані та, зокрема, евакуація громадян з цієї країни.

Зеленський у СШАЗеленський закликав долучитись до Плану трансформації / Фото ОП

У Конгресі запевнили про підтримку України

Співголова Українського кокусу Марсі Каптур запевнила, що у Конгресі підтримують територіальну цілісність України та всі позитивні перетворення, які проводять на українській території.