Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України "Про організацію захисту та забезпечення безпеки функціонування об'єктів критичної інфраструктури та енергетики України в умовах ведення воєнних дій" від 17 жовтня 2023 року. Як нещодавно стало відомо, український президент ухвалив відповідний указ того ж дня.

Читайте також Чи будуть графіки відключення світла: у Міненерго зробили важливу заяву

Що відомо про цей указ

Цей указ вводить у дію рішення РНБО, згідно з яким Кабінет Міністрів має виконати важливе доручення у 10-денний строк. А саме забезпечити виконання робіт та заходів із належного інженерного й фізичного захисту об'єктів критичної інфраструктури, а також збільшення кількості та посилення обороноздатності вогневих груп зі складу ЗСУ та Нацгвардії України, які здійснюють протиповітряне прикриття, охорону й оборону об'єктів критичної інфраструктури.

Крім цього Кабмін має забезпечити створення операторами критичної інфраструктури умов щодо захисту персоналу та здійснення евакуаційних заходів у разі виникнення надзвичайних ситуацій на відповідних об'єктах. РНБО також доручила Кабміну забезпечити створення резервів обладнання та запасних частин для своєчасного відновлення пошкоджених об'єктів та страхового фонду документації на унікальне обладнання й архівування критичних баз даних.

Кабміну також доручили затвердити у тримісячний строк план заходів з відновлення об'єктів критичної інфраструктури паливно-енергетичного сектору, що були зруйновані чи пошкоджені внаслідок атак з боку Росії. Крім цього уряд має визначити джерела фінансування цього плану.

А ще Кабмін зобов'язали розробити та затвердити цього року план енергетичної стійкості України, який передбачатиме заходи щодо системного моніторингу та аналізу загроз енергетичній інфраструктурі. Крім цього уряд має створити й затвердити вимоги щодо забезпечення безпеки та стійкості енергетичної інфраструктури, а також вимоги до альтернативного енергозабезпечення об'єктів критичної інфраструктури, які забезпечують надання життєво важливих послуг.

В указі Зеленського вказано, що цей документ набирає чинності з дня його публікації. Тобто з 17 жовтня. А ще в указі зауважується, що контроль над виконанням рішення РНБО виконуватиме Олексій Данілов.

Що говорив Зеленський про захист критичної інфраструктури

  • Президент України нещодавно попередив, що з наближенням зими ударів з боку Росії по нашій інфраструктурі стане більше. Голова держави закликав українців бути готовими до такого розвитку подій.
  • Раніше Зеленський сказав, що деякі партнери передали Україні ППО виключно на зимовий період. За його словами, держава працює над захистом енергетичної інфраструктури від російських атак.
  • Нагадаємо, український лідер також заявляв, що взимку 2023 року тактика російського терору може бути більш масштабною. Він назвав ППО ключовим чинником у перемозі над країною-агресоркою.