Зеленський звернеться до учасників форуму по відеозв'язку. Виступ запланований на 23 травня.

До теми Росія вже відверто погрожує, що в десятках країн через війну буде голод, – Зеленський

Президент виступить на Всесвітньому економічному форумі в Давосі

Зеленський виступить з віртуальною промовою на щорічному Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Виступ відбудеться 23 травня – у день відкриття конференції.

Окрім цього, форум особисто відвідають представники української влади – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та мер Києва Віталій Кличко.

Світ перебуває в історичному поворотному моменті, і це вимагає від нас негайного та швидкого вирішення поточних геоекономічних та геополітичних проблем,
– зауважив речник ВЕФ Янн Цопф.

Він підсумував, що обговорення разом з українськими високопосадовцями подій в уряді, бізнесі та суспільстві, а також майбутнього України, яке вплине на всю глобальну спільноту, буде важливим "українським моментом".

Коротко про крадіжки окупантами зерна та вплив цього на ситуацію у світі

  • Зеленський розповів, що російські загарбники перекривають українські порти, що створює значні перешкоди експорту зерна. Це може спричинити голод у багатьох країнах Африки та Азії.
  • Окрім цього, за словами глави держави, є країни, які хотіли купити у Росії вкрадене в Україні зерно. Однак він наразі не оголосив назви цих країн, адже вони поки не уклали офіційні угоди з Москвою.
  • Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай розповів, що загарбники вже вивезли з області приблизно 100 тисяч тонн зерна. Такий обсяг міг би забезпечити потреби місцевих жителів майже на 3 роки. Проте окупанти вирішили залишити українців, які опинилися на тимчасово окупованих територіях, на межі голоду.
  • Водночас на Запоріжжі росіяни також відбирають у фермерів зерно. Чеченці спершу пропонують обміняти його на солярку або купити за копійки. У разі відмови окупанти просто погрожують зброєю та все забирають. Вкрадене зерно вони вивозять у напрямку Криму.
  • Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький розповів, що загарбники можуть вкрасти в Україні зерна на сотні мільйонів доларів.

Буде цікаво – Дуда заявив, що Росію змусять виплатити контрибуції