Ця зустріч стала першою з часів повномасштабного вторгнення Росії у нашу державу 24 лютого 2022 року. Головною темою розмови політиків було обговорення відносин між Сербією та Україною.

Дивіться також Є три важливі моменти, – політолог припустив мету візиту Зеленського до Афін

Зеленський і Вучич зустрілися особисто

Президент України зазначив, що розмова з очільником Сербії була "відкритою, чесною та продуктивною". Зокрема, глави держав обговорили нагальну ситуацію, що склалася між нашими країнами.

Хороша розмова. Про повагу до Статуту ООН і непорушності кордонів. Про майбутнє наших народів у спільному європейському домі,
– сказав Зеленський.

Український очільник також сказав, що обговорив з Вучичем розвиток відносин між нашими державами. Він запевнив, що це є спільним інтересом для обох сторін.

Зеленський прибув у Афіни

  • Володимир Зеленський прибув у грецьку столицю Афіни ввечері 21 серпня. До цього він перебував з офіційним візитом у Данії, де мав зустрічі з лідерами країни.
  • У Греції Зеленський зустрівся з прем'єр-міністром Кіріакосом Міцотакісом. Згодом стало відомо, що грецька сторона погодилася тренувати наших пілотів на літаках F-16, а також доєднатися до авіаційної коаліції.
  • Також на спільній пресконференції з очільником уряду Греції Зеленський сказав, що розраховує на підтримку країни в засобах протиповітряної оборони. Ці комплекси потрібні Україні для захисту від ракет російської армії.
  • Зеленський також повідомив, що Греція приєдналася до декларації "Великої Сімки" про забезпечення гарантій безпеки для нашої держави. Український очільник наголосив, що продовжуватиме подальшу роботу з Грецією щодо цього питання у двосторонньому форматі.
  • Також 21 серпня президент України зустрівся з прем'єр-міністром Болгарії Ніколаєм Денковим. Політики обговорили подальшу співпрацю, чорноморську безпеку та захист альтернативних "зернових коридорів".