Згідно з документом, призовів на службу буде 2. Вони відбуватимуться з квітня по червень та з жовтня по грудень.

До теми Військовий облік для жінок буде в онлайн-форматі: деталі від Міноборони

Звільнення у запас військовослужбовців, які вислужили терміни, також відбудеться у квітні – червні та жовтні – грудні.

Призовні комісії розпочнуть роботу з 1 квітня та 1 жовтня 2022 року, а підготовчі заходи стартують на місяць раніше цих дат.

Призвані військовослужбовці строкової військової служби не залучаються до виконання бойових завдань в зоні проведення Операції об'єднаних сил,
– наголосили в Офісі Президента.

Чим займатимуться призвані на службу

Військових залучатимуть до комплектування арсеналів, баз, складів, центрів зберігання боєзапасу. Також їх призначатимуть на посади, пов'язані із забезпеченням життєдіяльності військових частин у пунктах постійної дислокації, крім тих, які дислокуються на Донбасі.

Кому нададуть відстрочку

  • Громадянам призовного віку, які навчаються. Так, студенти денної форми навчання отримають відстрочку на весь період здобуття освіти.
  • Студентам фахової передвищої або вищої освіти, які вчаться на інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.
  • Українцям, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу при вищих військових навчальних заклада. Їм відстрочку можуть надати через сімейні обставини, для продовження професійної діяльності або за станом здоров'я.

Зауважимо, питання про призов або надання відстрочки вирішуватимуть районні чи міські призовні комісії.

Жінок в армію не забиратимуть

Нещодавно в Україні створили перелік спеціальностей та професій жінок, які повинні стати на облік військовозобов'язаних. Однак у Міністерстві оборони уточнили, що це не передбачає призов жінок до армії чи їхню мобілізацію. Облік необхідний для того, щоб держава знала, які спеціалістки є в країні.

Це може вас зацікавити – чого очікувати від військового обліку жінок: дивіться відео