Відповідний законопроєкт підготували у вересні. Президент підписав його 18 жовтня.

Дивіться також У таких умовах важко планувати контрнаступ: нардепка пояснила складнощі військових видатків

Що відомо на цей момент

Зеленський підписав проєкт закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" щодо фінансового забезпечення сектору безпеки і оборони та вирішення першочергових питань. Раніше його затвердила Верховна Рада.

У пояснювальній записці до законопроєкту ідеться про те, що в умовах війни армію необхідно фінансувати належним чином. Тож "виникла потреба у додаткових видатках державного бюджету, зокрема для сектору безпеки і оборони, забезпечення належної державної соціальної підтримки населення тощо".

Положення законопроєкту

Документом пропонують збільшити видатки та надання кредитів державного бюджету в обсязі 328 506,8 мільйона гривень (загальний фонд – 322 536,8 мільйона гривень, спеціальний фонд – 5 970 мільйонів гривень) за рахунок збільшення доходів на 26 063 мільйони гривень (загальний фонд – 20 093 мільйони гривень, спеціальний фонд – 5 970 мільйонів гривень), повернення кредитів до державного бюджету у сумі 350 мільйонів гривень, показників фінансування загального фонду державного бюджету за борговими операціями на 290 664,1 мільйона гривень, а також скорочення видатків загального фонду на 11 429,9 мільйона гривень.

Залишки коштів спрямують на закупівлю спеціальної техніки та обладнання.

Додаткові видатки передбачено для:

  • Міноборони;
  • МВС (Апарат МВС, Нацполіція, Держприкордонслужба, Нацгвардія, ДСНС);
  • СБУ;
  • Мінстратегпром;
  • ГУР МО;
  • Держспецзв'язку;
  • Служби зовнішньої розвідки (СЗР);
  • Управління державної охорони.

Передбачено на національну безпеку та оборону додаткові видатки у сумі 302 640,1 мільйона гривень (на оплату праці з нарахуваннями – 224 450,5 мільйона гривень, військову, спеціальну техніку та обладнання – 46 117,7 мільйона гривень, інші видатки – 32 071,9 мільйона гривень),
– ідеться у записці.

Важливе та "рекордне" рішення

Це збільшення видатків є рекордним за всю історію України. Правки до держбюджету розглядали 11 годин. Детально про видатки на оборону читайте за посиланням.