Зеленський вирішив увільнити Веніславського від обійманої посади у Верховній Раді. Наразі причини такого рішення президента достеменно невідомі.

Дивіться також У Раді обговорюють питання термінів можливої демобілізації: Веніславський розповів деталі

Зеленський увільнив Веніславського з посади

На сайті президента України 7 грудня з'явився указ, у якому ухвалили кадрове рішення стосовно виконувача обов'язків представника глави держави у Верховній Раді.

Увільнити Веніславського Федора Володимировича від виконання обов'язків Представника Президента України у Верховній Раді України,
– мовиться в указі.


Указ про увільнення Веніславського з посади / Скриншот 24 Каналу

Наразі достеменно невідомо, через що Веніславського могли увільнити з обійманої посади. Крім того, у документі не зазначено, хто саме замінить колишнього представника президента, а також куди переведуть самого Веніславського.

Що відомо про діяльність Федора Веніславського

  • Федора Веніславського обрали на позачергових парламентських виборах 2019 року народним депутатом від партії "Слуга народу". Він є фахівцем у галузі державотворення та прав людини.
  • Спочатку він був представником президента України у Конституційному Суді України. Він представляв сторону глави держави у справі щодо конституційності указу президента з приводу дострокового припинення повноважень Верховної Ради.
  • У вересні 2022 року Веніславський став представником президента України у Верховній Раді. Він також є членом комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Веніславський розповів стосовно змін у мобілізації українців

  • Федір Веніславський дав велике інтерв'ю, у якому розповів про роботу над новим законопроєктом стосовно змін у мобілізації. Так, він розповів, що українців можуть зобов'язати носити із собою військовий квиток.
  • Він також розповів, що у проєкті закону планують прописати можливість вручення повісток електронною поштою і рекомендованим листом. За словами Веніславського, це – публічна повістка.
  • Веніславський також зазначив, що зміни у мобілізації можуть стосуватися студентів. Зокрема, це стосується тих людей, які здобувають другу вищу освіту.