Член Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський розповів про можливі зміни у законодавстві для студентів, що здобувають другу вищу освіту. Деяких з них можуть позбавити права на відстрочку від мобілізації.

Читайте також Ситуація для студентів-ухилянтів може змінитися вже взимку: у Раді анонсували новий законопроєкт

Що сказав Веніславський

Як пояснив нардеп, деякі здобувачі освіти можуть втратити право на відстрочку від мобілізації.

Ми передбачаємо, що мають право на відстрочку від призову лише ті особи, які здобувають наступний рівень освіти – наприклад, якщо після магістерського ступеня людина йде на аспірантуру. Тобто особи, які після однієї вищої освіти, здобувають другу вищу освіту – того ж рівня або нижчого рівня – для них відстрочки не буде,
– зауважив Веніславський.

Представник президента Україна у Верховній Раді пояснив майбутні законодавчі зміни на прикладі. Якщо людина отримала диплом магістра і юридичну освіту й зараз поступає на стаціонар задля здобуття другої освіти за іншою спеціальністю, то це не буде вважатися послідовною освітою. Така особа не матиме права на відстрочку від призову до лав ЗСУ.

Інші новини про мобілізацію студентів

  • Нагадаємо, у Раді готують законопроєкт, який регулюватиме питання щодо здобування військовозобов'язаними другої вищої освіти. Він стосуватиметься студентів коледжів та вишів.
  • У разі ухвалення цей проєкт закону може суттєво змінити ситуацію для студентів віком 30+років. Причиною його створення стало збільшення охочих здобувати вищу освіту під час воєнного стану у 2 – 3 рази.
  • Як раніше пояснював начальник служби зв'язків з громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо, зараз в Україні ті студенти, що здобувають освіту за денною формою у середніх спеціальних, середніх технічних, вищих навчальних закладах, потребують відстрочки від мобілізації на термін навчання незалежно від віку. При цьому не важливо, платять вони за навчання чи навчаються на бюджеті.