У мережі вже з'явилося фото зустрічі президента України та британського монарха. Перед цим глава держави виступив у парламенті.

До теми У нас є свобода, дайте крила, аби її захистити, – Зеленський виступив у британському парламенті

Президент зустрівся з королем Британії

Під час своєї поїздки до Британії Володимир Зеленський зустрівся з королем Великобританії Чарльзом III. Це перша зустріч українського президента та британського монарха.

У мережі з'явилося фото, на якому можна побачити, як король Чарльз у класичному костюмі зустрічається з військовим лідером. Своєю чергою, Зеленський одягнув джемпер і штани у військовому стилі.

Зустріч відбулася у Букінгемському палаці. Про це розповіли у твітері Королівської родини.


Зеленський зустрівся з королем Чарльзом / Фото твітер Королівської сім'ї

Глава держави вже прокоментував зустріч з британським королем.

Зустрівся з Королем Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Чарльзом ІІІ. Привітав із нещодавнім сходженням на престол і побажав миру та процвітання британському народові,
– зазначив президент.

Зеленський додав, що для нього честь бути першим Президентом України за всю історію українсько-британських відносин, якого вшанував своєю аудієнцією британський монарх.

"Вдячний Його Величності за теплий прийом і підтримку українських громадян, які знайшли прихисток від війни у Великій Британії", – підсумував глава держави.

За інформацією Офісу Президента, Зеленський також висловив подяку британцям та уряду Його Величності й наголосив на тому, що Сполучене Королівство є одним із найближчих і найважливіших союзників України.

Дивіться відео зустрічі Зеленського та Чарльза

За інформацією BBC, король сказав Зеленському, що радий вітати його в Букінгемському палаці.

Ми всі так довго хвилювалися за вас і думали про вашу країну, що я не можу передати словами,
– зазначив Чарльз.

Зеленський зауважив, що обидві палати британського парламенту надали Україні "велику підтримку", на що монарх відповів: "Я дуже радий".

Варто прочитати Ввечері Зеленський зустрінеться з Макроном і Шольцом у Парижі, – ЗМІ

Коротко про візит Зеленського до Великої Британії

Інформація про те, що Зеленський прилетить до Великої Британії, з'явилась вранці 8 лютого. Про це писали іноземні ЗМІ, українська сторона не коментувала.

Близько 12:40 за київським часом літак з главою України приземлився в аеропорту Станстед, що на півночі столиці Британії.

Зеленський вже зустрівся з прем'єр-міністром Британії Ріші Сунаком. Також у президента запланована зустріч з українськими військовими, які проходять навчання у Великій Британії.

Варто зауважити, що це перша поїздка Зеленського до Британії від початку повномасштабного вторгнення і друга – за кордон.