Відповідну інформацію Зеленський розповів під час вечірнього звернення до українців. Це трапилось 30 червня – на 127 день повномасштабної війни, яку Росія почала проти України.

Зауважте "Богдана" відіграла важливу роль: Залужний показав відео, як ЗСУ вибивали окупантів зі Зміїного

Україна звільнила від окупантів острів Зміїний

Безперечно, головне слово сьогодні – "Зміїний". Мабуть, так само багато говорили про Зміїний тільки в той день, коли туди прибув російський корабель. Потім і корабель відбув – назавжди, а тепер і острів знову вільний,
– пригадав президент.

Президент подякував за звільнення острова українській розвідці, бійцям "Альфи", артилеристам, пілотам армійської авіації та Повітряних сил, командуванню "Олександрія".

Володимир Зеленський пояснив, що:

  • острів Зміїний – це стратегічний пункт і його звільнення значно змінює ситуацію в Чорному морі;
  • це ще не гарантує безпеку та не гарантує, що ворог не повернеться, проте значно обмежує дії окупантів.

Верховний Головнокомандувач Збройних сил України запевнив, що крок за кроком ми витіснимо ворога з нашого моря, з нашої землі, з нашого неба.

Ситуація на Донбасі надзвичайно тяжка

Ситуація на Донбасі залишається найбільш жорсткою, надзвичайно тяжкою. Вогнева перевага окупантів досі дуже відчувається – вони дістали вже просто все зі своїх запасів, щоб бити по нас: по Луганщині, по Донеччині,
– пояснив Зеленський.

Попри все, президент подякував кожному та кожній, хто захищає наші позиції в таких умовах та пояснив, що це справжній героїзм.

Окрім того, Володимир Зеленський подякував Джо Байдену за новий пакет оборонної підтримки для України. Вся техніка, за словами президента України, вже скоро буде в нас.

Українська електрика може замістити суттєву частину російського газу

Сьогодні (мовиться про 30 червня – 24 канал) відбувся ще один значний крок у нашому зближенні з Євросоюзом – Україна почала суттєвий експорт електрики на територію ЄС, в Румунію. І це тільки перший етап. Ми готуємось нарощувати постачання,
– пояснив президент.

Додав, що саме наша електрика може замінити суттєву частину російського газу, який споживають європейці. Щодо цього питання президент пояснив, що мовиться не просто про експортну виручку для нас, – це питання безпеки для всієї Європи.

Читайте також Макрон завершив головування в Раді ЄС: його замінить чеський прем'єр Фіала

Також Зеленський пригадав, що 30 червня закінчилось головування Франції в Раді ЄС – саме у це період ми отримали кандидатство. Натомість Чехія, яка починає головувати, серед пріоритетів визначила відбудову України.

Дійсно важливо – почати відбудову якнайшвидше на тій території, яка вже звільнена. А наш пріоритет – і це буде завданням для усіх представників держави – якнайшвидше має бути виконано все, щоб підготувати початок переговорів щодо членства,
– запевнив Зеленський.

Також анонсував "новини з цієї теми". Очевидно, мовилось про анонсоване оприлюднення 1 липня чіткого плану шляху до членства в ЄС. Там буде карта дій, які потрібно зробити державним інституціям, щоб ми виконали свою частину роботи на шляху до Євросоюзу.

Дивіться відео – звернення Зеленського за 30 червня: відео