Вдень, 11 червня, український лідер виступив на Конференції з відновлення України. Саме там він і озвучив своє прохання до громадян України, які наразі перебувають закордоном.

Дивіться також Зеленський розповів про найбільшу стратегічну перевагу Росії

Зеленський закликав українських біженців вже зараз

Як зазначив Володимир Зеленський, держава не може примушувати українців повертатися додому, доки триває війна. Але Україна підтримала б рішення біженців приїхати вже зараз, "у складний момент".

Є напрямки, над якими треба працювати сьогодні. Є люди, які залишилися без будинків. Їм потрібна допомога, їм потрібні робочі руки. Потрібні ці професії. Ми втратили багато людей, які через війну втратили професію, хтось виїхав за кордон,
– заявив він.

За його словами, після війни в Україну повернеться багато біженців, оскільки в країні "будуть робочі місця та буде безпека". Він наголосив, що саме в цей момент у державі розпочнеться "глобальне відновлення".

"І тут немає сенсу мотивувати зараз якимись гаслами українців. Після закінчення війни я впевнений, що всі приїдуть відновлювати нашу державу", – додав український президент.

Нагадаємо, що за даними Центру економічної стратегії, на кінець січня 2024 року за кордоном через війну перебувало близько 4,9 мільйона українців. Однак за деякими показниками ця цифра є вищою.

Що ще сказав Зеленський під час виступу

  • У своєму виступі на конференції Зеленський зауважив, що Путін намагається ударами по Україні "відточити практики знищення енергооб'єктів". Йдеться не лише про звичайні теплові електростанції та дамби.
  • Наслідки російської агресії відчувають й такі елементи енергетичної системи, як газові сховища та інтерконектори, які з'єднують енергосистеми нашої держави та Європи.
  • За його словами, найбільша російська стратегічна перевага над Україною – це перевага в небі. Це ракетний і бомбовий терор, який допомагає російським військам просуватися на землі.
  • Глава держави нагадав, що "розділена Європа ніколи не була мирною, а розділена Німеччина ніколи не була щасливою". Німці добре це знають із власного досвіду, а тому можуть зрозуміти нас.
  • Володимир Зеленський заявив, що Київ реалізував усі передумови, потрібні для фактичного початку переговорів про вступ в ЄС. Глава держави зазначив, що тепер час Заходу виконати свою обіцянку.