Президент України Володимир Зеленський планував призначити Давіда Сакварелідзе керівником ДБР. І навіть озвучив відповідну ініціативу своїй команді, пише журналіст Юрій Бутусов.

Водночас Кабмін відкликав подання про призначення Саакашвілі, – Бутусов

За даним журналіста, таку заяву сприйняли вже як доконаний факт, і Сакварелідзе навіть почав отримувати привітання з призначенням. Однак після озвучення ідеї, поки що ситуація так і не зрушилася.

"З самим Сакварелідзе з Офісу Президента ніхто навіть не розмовляв. Тож слова залишаються словами", – підсумував Юрій Бутусов.

Чим відомий Давід Сакварелідзе

Давід Сакварелідзе добився кар'єрного успіху в Грузії, де за п'ять років після перемоги Міхеїла Саакашвілі на виборах пройшов шлях від звичайного спеціаліста в Міністерстві юстиції до першого заступника генерального прокурора Грузії. У 2012 році покинув роботу в прокуратурі та став депутатом грузинського парламенту.

До України Давід Сакварелідзе перебрався у 2015 році на запрошення Адміністрації Президента Порошенка. Він отримав українське громадянство та 16 лютого 2015 року був призначений заступником генпрокурора України Віктора Шокіна. У його сферу відповідальності увійшла кадрова політика в ГПУ, всі питання, пов'язані з євроінтеграцією, а також реформування органів ГПУ.

Паралельно з тим 16 вересня 2015 року його призначили генеральним прокурором Одеської області. На той час Одеську ОДА очолював Міхеїл Саакашвілі.

Найгучнішим розслідуванням Сакварелідзе в Україні стала справа "діамантових" прокурорів – кримінальна справа з обвинуваченням у хабарництві ексзаступника начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Володимира Шапакіна та ексзаступника прокурора Київської області Олександра Корнійця. Детальніше з цією справою можна ознайомитися за посиланням.

29 березня 2016 року, генеральний прокурор Віктор Шокін, за декілька годин до голосування у Верховній раді про його відставку, звільнив Давіда Сакварелідзе з посади заступника Генерального прокурора України, прокурора Одеської області та з органів прокуратури.

Після звільнення з прокуратури Сакварелідзе взяв активну участь у формуванні нової політичної платформи – "Руху нових сил" спільно з Саакашвілі.

Ім'я Сакварелідзе звучало серед претендентів на посаду генпрокурора після відставки Руслана Рябошапки на початку 2020 року. Але цю посаду зайняла Ірина Венедіктова.

Поки що в.о. директора ДБР є Олександр Соколов.