Указ Зеленського про військовий призов опублікували на сайті Президента України. Дати призову змінилися: він не почнеться у квітні 2020-го.

Важливо Коли весняний призов 2020: кого призвуть до армії та який термін служби

Призов стартуватиме у травні та закінчиться у липні. Такі зміни пов'язані із карантинними заходами в Україні.

Призвати на строкову військову службу придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу,
- йдеться в Указі.

У 2019 році в армію призивали чоловіків від 20 до 27 років, які не мали права на відстрочку, судимості та проблем зі здоров'ям. За результатами осіннього призову до армії пішли 15 тисяч 200 чоловіків.

Що загрожує тим, хто ухилився від призову?Як адмінпокарання за неявку у військкомат застосовуються санкції: штраф від 85 до 119 гривень за перше порушення, штраф 170-255 гривень — за повторне.

Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України й передбачає обмеження волі до 3 років. Проте в більшості випадків покарання за цією статтею є умовним.

військові призов
Хто може не йти в армію / Інфографіка 24 каналу