Зеленський запевнив фон дер Ляєн у незмінності євроінтеграційного курсу України. Він також розповів про результати активізації реформ в Україні та виконання Угоди про асоціацію з ЄС, повідомляє Офіс Президента.

Читайте також: До теми: Урсула фон дер Ляєн – перша жінка, яка стала президентом Єврокомісії

Політики погодилися продовжувати втілення домовленостей, досягнутих під час 21-го саміту Україна – ЄС. Мовилося, зокрема, про перспективи укладення угоди між Україною та Євросоюзом про так званий промисловий безвіз та візит відповідної оціночної місії в Україну на початку 2020 року.

Фон дер Ляєн підтвердила, що ЄС і надалі готовий підтримувати Україну в процесі реформ, а також співпрацювати у контексті надання Україні макрофінансової допомоги.

Президенти обговорили безпекову ситуацію на Донбасі. Так, Зеленський розповів очільниці ЄК про перебіг підготовки до зустрічі лідерів у нормандському форматі.

Президентка Єврокомісії запевнила, що ЄС продовжуватиме безумовну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

Санкції ЄС залишатимуться прив’язаними до повного виконання мінських домовленостей і мають бути продовжені під час наступного засідання Європейської ради,
– наголосила фон дер Ляєн.

Політики також узгодили графік політичного діалогу та пріоритети двосторонньої співпраці на найближчі місяці. Зеленський запросив фон дер Ляєн відвідати Україну найближчим часом.