Важливо, що у такий важкий для усього світу час українські депутати збираються і працюють, наголосив Президент України Володимир Зеленський.

До слова Позачергове засідання Ради: онлайн-трансляція

Дуже важливо, щоб країна працювала, не зважаючи на цю трагедію, цей вірус. Я вдячний усім депутатам, які проголосували за призначення міністрів фінансів і охорони здоров'я України. Я вас теж вітаю,
– наголосив глава держави.

Звернення Володимира Зеленського до депутатів: дивіться відео

Він також підкреслив, що у такий складний час для всього світу загалом і України зокрема важлива підтримка економіки нашої держави. У цьому контексті для України є важливим підписати меморандум з Міжнародним валютним фондом.

"Ви прекрасно знаєте, що дві головні умови – це ринок землі і банківський закон. Зараз ми будемо з вами обговорювати ці питання. Ви прекрасно знаєте суми, які ми можемо отримати на підтримку економіки через меморандум", – сказав Володимир Зеленський.

До слова Рада схвалила "антиколомойський" законопроєкт: що він передбачає

За його словами, нині важливі не великі суми, а саме підтримка української економіки. Крім того, президент закликав парламент не ділитися на владу і опозицію у період кризи, пов'язаної з епідемією коронавірусу.

Я розумію, що у кожного з вас можуть бути різні питання до конкретних законопроєктів, до відносин з міжнародними партнерами. У нас не може бути опозиції у такий період, тож я вас дуже прошу підтримати ці законопроєкти,
– закликав глава держави.

Резюмуючи, президент зняв маску і наголосив, що у нього теж є багато запитань до цих законопроєктів. Втім, як стверджує він, вони нині дуже важливі для української економіки.

Про які саме законопроєкти мовиться?Перший законопроєкт стосується вдосконалення механізмів регулювання банківської сфери. У народі його назвали "антиколомойським". Сам законопроєкт передбачає передовсім неможливість повернення націоналізованих банків їхнім попереднім власникам.

Другий – про ринок сільськогосподарських земель. Запровадити такий в Україні намагалися чи бодай обіцяли вже цілі покоління політиків. Цього разу парламент наблизився до мети максимально близько.