Про це у новому інтерв'ю розповів заступник голови Офісу президента Ігор Жовква. За його словами, Зеленський виступить на самітах G7 і НАТО по відеозв'язку й висловить позицію України.

Читайте також Лукашенко поскаржився Путіну на авіацію НАТО та вимагає дзеркальних заходів

Україна не робитиме кроків щодо вступу до НАТО

Як повідомляє Жовква, на Мадридському саміті НАТО, який відбудеться 29 – 30 червня, Альянс погодить нову стратегічну концепцію. Попередня редакція зобов'язує НАТО розвивати партнерство з Україною.

Жовква розповів, що на сьогодні Київ визнає неможливість вступити у НАТО в короткостроковій перспективі. Утім, очікує, що Альянс підтвердить подальше партнерство.

Члени НАТО відкинули наші прагнення. Нічого іншого в цьому плані робити не будемо,
– заявив він.

Він додав, що члени НАТО повинні визнати ситуацію із тим, що відбувається в Європі й Україні, інакше оновлена стратегія стане ще одним неважливим папірцем.

Також Україна висуне вимогу, щоб будь-які згадки про Росію як стратегічного партнера, були виключені з концепції.

Ми очікуємо, що в стратегічній концепції НАТО будуть більш суворі і суворі попередження російському агресору,
– додав Жовква.

Крім того, Альянс повинен вмістити в документу чіткі й однозначні попередження Росії стосовно її агресивних намірів. До обговорення цього питання доєднається і президент України Володимир Зеленський. Він повторить вимогу про договірні гарантії безпеки України після завершення війни з Росією.

НАТО: останні новини

  • Наступний саміт НАТО повинен відбутися 29 – 30 червня у Мадриді. Саме тоді, ймовірно, оголосять про приєднання до Альянсу Фінляндії та Швеції. Запрошення на зустріч також отримала Україна.
  • Важливо, що на саміті представники США планують анонсувати нові механізми посилення європейської безпеки, а союзники України планують погодити довгостроковий пакет допомоги Україні.
  • Перед зустріччю у форматі "Рамштайн" Столтенберг повідомив, що на саміті країни НАТО узгодять новий пакет допомоги для України. Він покликаний допомогти Україні перейти від старої радянської зброї до стандартного спорядження НАТО.
  • Окрім цього, сенат США затвердив нового командувача силами НАТО в Європі. Ним став генерал армії США Крістофер Каволі. У травні він підтримав розширення НАТО і високо оцінив військовий потенціал Швеції і Фінляндії.

Зверніть увагу – Путін вірить, що він рівноцінний суперник НАТО: деталі у відео