Фото було зроблене 9 вересня, однак NASA опублікувала його лише у п'ятницю. На передньому плані знімка видно високі хребти, багаті на гематит і оксид заліза. Далі розташовані глинисті пагорби, за якими ховаються гладкі гори з сульфатних матеріалів. Вчені переконані — таке розмаїття мінералів на цій ділянці поверхні Марса свідчить про активні процеси, які відбувалися на планеті в далекому минулому.
20 вересня Curiosity пробурив в розташованій поруч з ним скелі отвір глибиною 65 міліметрів. Вчені хочуть порівняти зразки порід з різних районів і визначити їх ймовірну природу.
Крім цього, NASA поділилось низкою інших, не менш захоплюючих фотографій. Зокрема, американці зафіксували новий спалах на Сонці, а з Міжнародної космічної станції надіслали фотографію урагану "Хоакін", що наближається до Багамських островів.
Також у NASA продемонстрували галактику NGC 613, фотографію якої зробив оптичний телескоп Hubble. Від інших зображень спіральних галактик це фото відрізняє наявність "перемички" в центральній частині — витягнуту структуру з пилу, що проходить через центр галактики. Дослідники стверджують, що подібний потік пилу є і в центрі нашої галактики — Чумацького Шляху.
Фото: NASA
Нагадаємо, у вівторок NASA зробила сенсаційну заяву: на Марсі таки є рідка вода.