Це турецьке судно, яке пливе під прапором Сьєрра-Леоне. Про це в ефірі 24 каналу повідомив речник Одеської ОВА Сергій Братчук.

Важливо Кубраков пояснив, у якому випадку "зернова угода" буде зупинена

За його словами, на борту корабля 26 тисяч тонн української кукурудзи, які мають прибути до порту Тріполі, що у Лівані.

Як зазначає міністр інфраструктури, цей вихід (корабля – 24 канал) відбувався. Ми вже чули, як він гудить, виходячи з акваторії Одеського порту,
– зазначив Сергій Братчук.

Він розповів, що сподівається на дотримання усіх заходів безпеки, які були гарантовані ООН та Туреччиною.

"Цей проєкт важливий не лише для України. Я особливо хочу це підкреслити. Він важливий для всього світу. Ми українці, маючи таку генетичну памʼять про голодомори, які вчиняла на нашій території росія, знаємо про життя під час голоду. Саме тому намагаємося рятувати весь світ", – додав Сергій Братчук.

Дивіться відео: вивіз зерна з порту Одеси

Що відомо про угоду щодо вивезення українського зерна

  • Україна та росія підписали окремі угоди з ООН і Туреччиною щодо вивезення зерна. Мовиться про розблокування чорноморських портів.
  • Проте вже наступного дня росія близько 11 години ранку 23 липня атакувала порт Одеси своїми ракетами. окупанти випустили одразу чотири ракети типу "Калібр" по порту. Дві з цих ракет влучили в ціль. Ще дві збили наші сили протиповітряної оборони.
  • Вони намагались поцілити у зерносховище, проте їм це не вдалось. росія відхрещувалася від атаки, але потім представниця ворожого мзс марія захарова визнала, що за ударом стоїть саме країна-агресорка.