Про це повідомило Генеральне управління берегової безпеки Туреччини. У відомстві повідомили про несправність судна, яке займалося експортом української продукції зерновим коридором.

Читайте також росія може не погодитися продовжувати "зернову угоду" й заявила про це на Радбезі ООН

Балкер став на якір у Канділлі

Як зазначають у відомстві, судно вийшло з ладу під час рейсу зі Стамбула до України. Зауважимо, що у турецькому місті човни проходять перевірку, і лише після неї вирушають до нашої держави.

Оскільки балкер зламався, то його довелося поставити на якір у Канділлі. Відомо, що мовиться про судно BRIZA, довжина якого складає 107 метрів. За даними відомства, до нього оперативно відправили буксири KURTARMA-5 і KURTARMA-6, а також катер KEGM-5. Додамо, що станом на 03:00 повідомлялося про тимчасово зупинений рух протокою Босфор.


Судно BRIZA стало на якір через поломку / Фото Directorate General of Coastal Safety

Близько 06:00 надійшла інформація про те, що балкер безпечно стоїть на якорі в Ahırkapı Anchor Zone. Його дії координує Стамбульський центр обслуговування суден.


Наразі судну BRIZA нічого не загрожує / Фото Directorate General of Coastal Safety


Наразі судну BRIZA нічого не загрожує / Фото Directorate General of Coastal Safety

Що відомо про судно BRIZA

Це генеральний вантажний корабель. BRIZA побудували ще у 2003 році, тож балкеру вже 19 років. А плаває він під прапором Острова Кука. Пункт призначення судна – Чорноморськ, що на Одещині. Туди, згідно з графіком, він мав би прибути 4 вересня о 19:00.

Напередодні Босфор заблокувало інше судно

Зауважимо, що кілька днів тому балкер Lady Zehma, який транспортував українську кукурудзу, сів на мілину. Тож внаслідок цього Босфорська протока також була заблокована. Це судно було майже вдвічі більшим – 173 метри. Як зазначають, причиною інциденту стали несправності штурвала. Зауважимо, що балкер перевозив три тисячі тонн кукурудзи до Італії.

Експертка з торгівлі зерном, менеджерка компанії Maxigrain Олена Нероба, уже розповіла, скільки Україна змогла експортувати продовольства зерновим коридором. Вона зауважила, що мовиться про близько 1,5 мільйона тонн продукції.

Варте уваги – у кремлі вже "палає" через обмеження цін на нафту: дивіться відео