Знайти сім’ю, в якої б удома не було радіо, здається, було неможливо. Але так було, звісно, не завжди. Масова радифікація почалася в повоєнні роки. У п’ятдесятих радіо добралось до найвіддаленіших сіл. І для багатьох голос диктора, який лунав із динаміка, здавався справжнім дивом.

Коли "брехунці" – так іронічно називали приймачі, під’єднанні до радіоточки – поселилися буквально в кожному домі, заводі й колгоспі, відпала потреба в публічній трансляції радіопрограм. У шістдесятих масивні вуличні репродуктори практично зникли.

Стандартний приймач був, як правило, триканальним. Перша кнопка – всесоюзне радіо, далі – Українське радіо. А третя кнопка – це Радіо "Промінь". Його запустили в 1965, а в 1976 перейшли на цілодобове мовлення. На "Промені" робили акцент на музичних і розважальних програмах.

Читайте також: Згадати Все. Гумористи старої школи

Радіо – це в першу чергу джерело офіційної пропаганди. Натрапити в ефірі центральних каналів на щось справді цікаве було непросто. Але часом усе-таки можна було надибати щось варте уваги.

Популярний жанр у той час – радіоп’єси або читання творів українських класиків. Таке, будемо відверті, особливої популярності не мало. Але, попри міцну залізну завісу, в Союзі все ж транслювали музику, яка тоді цікавила молодь.

У доінтернетну еру саме радіо було найоперативнішим джерелом інформації. Телебачення і преса просто не могли змагатися з ним у швидкості.

Про те як радіо заполонило серця українців – дивіться в програмі.