Вони окупували присадибні ділянки, залітали у під’їзди будинків та вікна городян. Люди сприйняли коників, довжина яких подекуди сягала 7 сантиметрів, за сарану та намагалися позбутися комах усіма можливими засобами.

Велику кількість коників-стрибунців можна побачити не лише в Сімферополі, зграї цих комах також помітили у Євпаторії, Бахчисараї, Севастополі та степових районах Криму. Для дітей навала коників стала справжню розвагою, вони зацікавлено полюють на комах, та лякають ними один одного.

Науковці пояснюють, люди переплутали через зовнішню схожість сарану та коників. Сарани в Криму дійсно багато, але це не та сарана, яка може нанести шкоду рослинам та врожаю. Велику кількість коників цього літа пояснюють сприятливими кліматичними умовами, а саме співвідношенням температури повітря та вологості, а також достатньою наявністю їжі для комах.

"Чіткі ознаки - у коників дуже довгі вусики. У сарани дуже короткі, трохи довше, ніж голова, а тут майже як тіло. Не те, не інше не є перелітною сараною, яку потрібно боятися", - каже доцент кафедри зоології ТНУ ім. Вернадського Олександр Стрюков.

Фахівці радять не боятися коників-стрибунців, вони не можуть сильно вкусити або заразити людину. Кажуть, подібних комах мандрівники навіть вживають у їжу, адже вони за смаковими якостями схожі на креветку.