Про це 24 Каналу розповів кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський, зауваживши, що Путін приїде до КНДР вперше майже за чверть століття. Востаннє він приїжджав туди аж у 2000 році.

Дивіться також Глобальний саміт миру, а не поразки: чому Росію не запросили та за яких умов можливі переговори

Чому Путін їде до КНДР

Як наголосив Желіховський, Росія посилила партнерство з КНДР з початку повномасштабного вторгнення. Відомо, що Кім відправляє диктатору зброю та боєприпаси, які окупанти використовують у війні проти України.

Фактично ми можемо говорити, що співпраця між ними укріплюється. Можемо нагадати, що в першій половині вересня корейський диктатор відвідав Росію. Тоді Путін та Кім зустрілися на космодромі. Там також говорили про посилення співпраці між країнами. Зокрема і в космічній галузі,
– сказав Желіховський.

КНДР зацікавлена в таких технологіях, аби ще більше дошкуляти і Японії, і Південній Кореї тощо. Очевидно, що диктатори також розмовлятимуть про нове постачання озброєння. Путіну потрібна різна зброя та боєприпаси проти України.

Путін та КНДР: коротко

  • Напередодні візиту до КНДР Путін опублікував статтю в північнокорейській газеті. Він почав нахвалювати Північну Корею і дякувати за "тверду підтримку" у війні проти України. Також там цинічно зазначено, що Путін готовий до тісної взаємодії з КНДР, щоб "зробити міжнародні відносини більш демократичними і стабільними".
  • Відомо, що візит диктатора до КНДР відбудеться 18 – 19 червня. В Пхеньяні вже розвісили російські прапори та портрети Путіна.
  • Раніше стало відомо, що КНДР могла відправити до Росії щонайменше 10 тисяч транспортних контейнерів. Там може бути близько 4,8 мільйона артилерійських снарядів.