Маккейн, не добираючи слів, назвав спільну прес-конференцію двох президентів ганьбою та приниженням для глави Білого дому.

Читайте також: Порошенко відреагував на зустріч Трампа з Путіним

Відповідну заяву у понеділок поширила прес-служба політика.

Сьогоднішня прес-конференція у Гельсінкі була одним з найганебніших виступів американського президента в пам'яті. Збиток, нанесений наївністю президента, егоїзмом, помилковою еквівалентністю і симпатією до автократів, важко підрахувати. Але ясно, що саміт в Гельсінкі був трагічною помилкою,
– йдеться у заяві Маккейна.

На переконання сенатора-республіканця, Дональд Трамп на посаді президента США не просто не здатний, але й не має бажання протистояти лідеру Кремля.

Дивіться також: Зустріч Трампа і Путіна: що зміниться для України

"Здавалося, що Трамп і Путін говорили за одним і тим же сценарієм, що президент США зробив свідомий вибір, щоб захистити тирана від справедливих запитань вільної преси і надати Путіну незаперечну платформу для просування пропаганди і брехні по світу", – зауважив Джон Маккейн.

За словами сенатора, прес-конференція була "жалюгідним розгромом".

Жоден з попередніх президентів ніколи не принижував себе більш зневажено перед тираном. Президент Трамп не тільки не зміг говорити правду про противника, але виступаючи за Америку перед світом, наш президент не зміг захистити все, що робить нас такими, якими ми є,
– підсумував Маккейн зустріч Трампа і Путіна.

16 липня у столиці Фінляндії Гельсінкі відбулась перша двостороння зустріч між президентом США Дональдом Трампом та господарем Кремля Володимиром Путіним. На переговорах говорили й про Україну, Путін згадав також про незаконну анексію Росією Криму.