Відповідне звернення від імені речника Європейської служби зовнішніх справ Петера Стано оприлюднили на сайті відомства. У ЄС наголосили, що Колеснікова стала символом руху за демократичну Білорусь у серпні 2020 року.

Актуально Режим Лукашенка засудив Колесникову і Знака до понад 10 років тюрми

ЄС вимагає звільнити усіх бранців режиму

"Під час закритого судового процесу разом з відомим адвокатом Знаком її судили за необґрунтованими звинуваченнями", – наголосив Стано.

Мовиться про те, що політв'язням інкримінують:

  • змову з метою захоплення держвлади неконституційним шляхом;
  • заклики до дій, націлених на завдання шкоди нацбезпеці Білорусі з використанням медіа та інтернету;
  • створення та керівництво екстремістською організацією.

За словами речника відомства, ЄС засуджує тривале нехтування мінським режимом прав людини і основних свобод народу Білорусі. Від Лукашенка вимагають негайно та беззастережно звільнити усіх політичних в'язнів у країні, яких налічують понад 650.

Зокрема пані Колесникову та пана Знака, журналістів і тих, хто перебувають за ґратами за реалізацію своїх прав,
– акцентував Стано.

Білоруський режим закликали дотримуватися міжнародних зобов'язань. У ЄС пообіцяли спрямувати зусилля на притягнення винних представників білоруської влади до відповідальності за жорстокі репресії.

Переслідування Колесникової та Знака: що відомо

  • Білоруську політичну діячку Марію Колесникову викрали 7 вересня 2020 року агенти безпеки у масках. Адвоката Максима Знака затримали 9 вересня 2020 року.
  • Обом затриманим представники білоруської влади висунули звинувачення у захопленні влади. Згодом до обвинувачень додали пункт про створення екстремістської організації.
  • Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська відреагувала на вироки своїм землякам. Вона наголосила, що несправедливо засуджені вийдуть на свободу набагато раніше, ніж того б хотілося Лукашенкові.