Листування між нардепами від провладної фракції вдалося зафіксувати кореспонденту "Букв". Повідомляється, що "переписку" вели у чаті "група Гришиної" (ймовірно, йдеться про "слугу" Юлію Гришину).

Читайте також Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію у справі вагнерівців

Журналісти видання пишуть, що депутатам від "Слуги народу" "дали вказівку провалити проєкт постанови №4105 про ТСК щодо "вагнерівців". Його автором на сайті парламенту вказаний нардеп від "Голосу" Роман Костенко.

Натомість народних депутатів закликали підтримати проєкт постанови №5243 авторства голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії.

Провалюємо ТСК щодо "вагнерівців" Пороха (Петра Порошенка – 24 канал) і голосуємо нашу. Це важливо, там всього 150 голосів потрібно. Важливо не промахнутися,
– йшлося у чаті "слуг".

"Слугам народу" дали вказівку провалити створення ТСК / Фото "Букви"

Затримання "вагнерівців": коротко

  • У Білорусі в липні 2020 року затримали 33 осіб, причетних до приватної військової компанії "Вагнера".
  • Серед "вагнерівців" були учасники війни на Донбасі, які воювали на боці бойовиків. Україна надіслала Білорусі запит на екстрадицію 28 "вагнерівців". Однак його проігнорували і передали їх Росії.
  • ЗМІ повідомили, що операцію із затримання спланували українські спецслужби, проте вона провалилась через "злив" з Офісу Президента.

До теми Коли вийде довгоочікуване розслідування Bellingcat про справу ПВК "Вагнера"