Пропозиція хабаря була зафіксована ще восени 2019 року, повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. Зауважимо, що 99,5% акцій "Одеського припортового заводу" належать державі.

Читайте також: Чому Україна опустилася в рейтингу сприйняття корупції від Transparency international

Зловмисників затримали одразу після надання першої частини хабаря у сумі 50 тисяч доларів. Для цього НАБУ провело спецоперацію за заявою самого Сенниченка, повідомили в бюро. У цьому детективам допомогли прикордонники.

Зараз правоохоронці вирішують питання про оголошення затриманим підозри у пропозиції, обіцянці або наданні неправомірної вигоди службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище. Покарання за такий злочин – від 5 до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна або без такої.

Дивіться відео з подробицями злочину:

Що кажуть у самому Фонді держмайна

Я кажу – ні корупції! З кожним, хто буде діяти проти закону та вчиняти корупційні дії, буде так само! Я попереджав усіх корупціонерів, щоб і не намагалися впроваджувати схеми та носити хабарі. Переді мною стоїть головне завдання – сталі інвестиції та прозора приватизація, і це дорівнює: боротьба з корупцією,
– прокоментував голова Фонду держмайна.

Він запевнив, що ця подія демонструє непохитне рішення змінювати менеджмент та викорінювати прокладки і корупційні схеми на держпідприємствах. На думку Сенниченка, це стане добрим знаком для міжнародних партнерів та інвесторів, які стежать за реформами в Україні.

Що відомо про Дмитра Сенниченка? Був призначений на посаду голови Фонду держмайна у вересні 2019 року. До цього очолював відомі міжнародні інвестиційні компанії, був членом наглядової ради держпідприємства "ProZorro.Продажі".

У 2020 році Фонд планує вивести на приватизацію 500 об'єктів малої та 5 об’єктів великої приватизації. У попередні роки приватизація фактично не відбувалася.