Це звернення вже підписали Незалежна медіа-профспілка, Національна спілка журналістів та Комісія з журналістської етики.
Як ідеться в заяві, "зазначеним законом де-факто запроваджується цензура".
Зокрема, закон Колесніченка-Олійника передбачає кримінальну відповідальність за наклеп та за "екстремістську" діяльність у найширшому розумінні цього слова, за збирання інформації про працівників правоохоронних органів.
Це "дозволить правоохоронцям залякувати і репресувати "незручних" журналістів та блогерів", - вважають журналісти.
Закон зобов’язує за вказівкою державного органу відключати "екстремістські" сайти та новинні блоги, не зареєстровані як інформаційні агенції.
Журналістські організації наголошують, що закон був прийнятий "з суттєвими порушеннями регламенту і без консультацій з громадськістю, журналістами та власниками ЗМІ", хоча регуляторні норми цього акту суттєво вплинуть на інформаційний простір в Україні.
"Ми бачимо, що цим законом журналістів де-факто підпорядковують правоохоронним органам під загрозою кримінального переслідування. Така державна політика запровадження цензури неминуче призведе до викривлення подання інформаційної картини", - йдеться у зверненні.
"Цим законом фактично ліквідуються конституційні гарантії свободи слова, передбачені статтею 34 Конституції України", - запевняють медійники.
На думку ЗМІ, якщо Янукович не ветує закон, то він персонально нестиме відповідальність за репресії проти журналістів, які будуть здійснюватися на підставі цього закону.
Нагадаємо, сьогодні у Раді билися і голосували руками. Прийняли зокрема законопроект про наклеп та розповсюдження "екстремістських матеріалів" через ЗМІ, інтернет та соціальні мережі.