Принаймні таку практику застосують до колишнього уповноваженого президента Ющенка Богдана Соколовського. Той неодноразово викликався до суду, однак в день судового засідання приніс до канцелярії заяву про відмову від дачі свідчень з особистих і виробничих причин. Проти насильного допиту виступили захист і сама Юлія Тимошенко, мовляв свідчення з примусу не будуть об’єктивним.
Зауважимо, що досі так і не приходив свідчити у суд і екс-президент Віктор Ющенко. У ЗМІ з’явилася інформація, ніби він офіційно відмовився від допиту. За інформацією "Української правди", минулої п’ятниці до канцелярії Печерського суду надійшов лист за підписом Ющенка, в якому він, з одного боку, повністю підтверджує свої свідчення під час досудового слідства, а з іншого - відмовляється прибути для допитів у суді.
Сьогодні ж у Печерському суді слухали свідчення заступника директора Інституту держави і права імені Корецького Володимира Нагребельного. Той заявив, що газові директиви Тимошенко були способом реалізації її повноважень. Мовляв, в українському законодавстві чітко не визначено поняття директив. До того ж у законі виписані повноваження, але відсутній спосіб їх реалізації - пояснив експерт.
“Свідок підтвердив, що немає в діях Тимошенко складу злочину - це раз і друге, що Верховна рада, ратифікувавши “Харківські угоди” підтвердила і законність газових угод 2009 року, які є складовою “Харківських угод” і законність дій Тимошенко, як прем’єр-міністра”, - каже адвокат Сергій Власенко.
Сьогодні суд також вирішив викликати на допит паливного міністра Юрія Бойка. А от допитувати чиновників з колишнього Кабміну - на чому наполягала Тимошенко - суд відмовився. Раніше адвокати Тимошенко вже традиційно подали клопотання про зміну запобіжного заходу для екс-прем’єрки зі взяття під варту на будь-який інший. Просили розглянути його перед допитом свідків. Втім, суддя Родіон Кірєєв відмовився і відклав його на потім.