Індекс Dow Jones Industrial Average впав на 245 пунктів, хоча до завершення торгів піднявся на сотню. Японський індекс Ніккей впав на 1,5%, індекс Гонконгської біржі - на 1,3, Коспі на 0,5%. Низка інших майданчиків також продемонструвала спад. Погіршення прогнозів для країни зумовлене нерозумінням експертами того, яким чином влада США планує впоратися з фінансовими проблемами.

"Якщо, наприклад, подивитися на такі країни як Велика Британія, Франція, Німеччина або Канада, то ми побачимо величезну різницю між фінансовою ситуацією у них та США. Уряди цих держав вже мають розроблені заходи щодо того, як скоротити державний дефіцит. А у Сполучених Штатах досі говорять лише про плани скорочення", - каже експерт Standard&Poor's Девід Бірс.

Зміна прогнозу означає, що у майбутньому S&P може знизити рейтинг країни, що, у свою чергу, зумовить зниження прибутковості державних облігації США, тож владі країни доведеться залазити у нові борги, аби погасити попередні.

"Стосовно політичного аналізу, то ми вважаємо, що ситуація є кращою, та перспективи є більш втішними, аніж очікують у S&P. Президент прагне, як він ясно дав зрозуміти у своєму виступі минулого тижня, аби позиції обох сторін були враховані та фінансова реформа була втілена", - каже прес-секретар Білого Дому Джей Карні.

Поки ж влада держави намагається впоратися з ситуацією. Якщо ж Конгрес відмовиться збільшити ліміт заборгованості США, то Мінфін не зможе залучати нові кредити, а уряд - платити за своїми рахунками. Тож країні, ймовірно, доведеться оголосити про дефолт.