Аналітики Інституту вивчення війни наголосили, що російські окупанти продовжують поширювати гучні пропагандистські заяви, які на справі не мають підтвердження або доказів.

Важливо "На скільки наступів ще вистачить Росії": OSINT-аналітики порахували втрати ворога в Авдіївці

В ISW проаналізували ситуацію біля Авдіївки

У звіті аналітики ISW зауважили, що 18 лютого російське міноборони заявило про захоплення Авдіївки. Окупанти почали вихвалятися, що центральне угруповання військ просунулося вглиб на 8,6 кілометра. У російському міноборони запевняли, що окупанти продовжуватимуть наступальні операції для захоплення нових територій Донецької області.

Пропагандисти та так звані "воєнкори" продовжують поширювати тези, що українським військам буцімто не достатньо підготовлених оборонних позицій на захід від Авдіївки. За їхніми словами, це нібито дозволить російським військовим просунутися далі у західну частину Донецької області в умовах "паніки" та "дезорганізації" в ЗСУ після виходу з міста.

ISW досі не бачив відеозаписів безладного відходу українських військ, які б підтверджували ці російські заяви. В Інституті очікують, що побачить такі відеозаписи, якщо відхід буде масовим, беручи до уваги звичайну практику російських ЗМІ, які мають доступ до подібних матеріалів,
– мовиться у звіті.

Разом з тим, деякі російські "воєнкори" заявляють, що ЗСУ відходять на заздалегідь підготовлені оборонні рубежі, тому широкомасштабний крах Авдіївського фронту він вважає малоймовірним.

Аналітики додали, що на Авдіївському напрямку є нові підрозділи Сил оборони. Вони, ймовірно, зможуть стримати ворога, який виснажився під час запеклих штурмів Авдіївки.

Російські сили, які зазнали великих втрат в особовому складі та техніці під час захоплення Авдіївки, ймовірно, досягнуть кульмінації, коли вони зіткнуться зі свіжими українськими підрозділами, які займають підготовлені оборонні позиції,
– підсумували в ISW.

Що відбувається на Авдіївському напрямку: останні новини

  • Сили оборони 17 лютого завершили вихід з Авдіївки. Речник ОСУВ "Таврія" Дмитро Лиховій повідомив про це 18 лютого. Він також підтвердив факт того, що кілька українських військових справді потрапили в полон під час виходу з міста.
  • За понад 4 місяці активних боїв за Авдіївку російська армія втратила понад 47 тисяч військових. Також ворог втратив понад 1000 одиниць різної техніки, серед яких 364 танки, 248 артсистем, 748 ББМ та 5 літаків.
  • У мережі поширили інформацію, що окупанти розстріляли 6 українських військових, які опинилися в полоні. За даними аналітиків, це сталося на позиції Музей на "Зеніті" 15 лютого, в день, коли російська армія захопила позицію наших захисників. Наразі Офіс генпрокурора почав розслідування, а в ОСУВ "Таврія" додали, що також з'ясовують усю інформацію щодо цього.