В етері 24 Каналу авіаційний експерт Валерій Романенко припустив, з якого виду озброєння Повітряні сили ЗСУ збивають останнім часом літаки. Також він сказав, чому російські пілоти продовжують встановлювати "рекорди" зі скидання КАБів.

Читайте також Знищення Су-34: скільки років знадобиться Росії, аби відновити втрачені борти

Якими системами збивають літаки

Збройні Сили України можуть збивати російські винищувачі й старою радянською зброєю, наприклад, комплексом С-300, який складає більшість в наших Повітряних силах. Як зазначив Романенко, навіть у старих зразків дальність 75 кілометрів.

Звичайно, можна ризикнути й підсунути на 10 – 20 кілометрів ближче до лінії фронту та працювати методом засідки. Тобто його там розмістили, не вмикають радіолокаційні станції, а просто очікують підльоту ворожих літаків,
– мовив авіаційний експерт.

За його словами, дані про виявлення цілей комплекс ЗРК може отримувати ззовні, якісь інші радіолокаційні станції у цьому районі надають йому інформацію про польоти ворожих літаків. Лише коли російські бомбардувальники, що скидають КАБи, підлітають, то комплекс включається, здійснює пуск, наводить ракети й після ураження за декілька хвилин відходить з цього району.

Застосовання старих радянських комплексів можливе, але, звичайно, Patriot робить це краще,
– додав Романенко.

Частина експертів скептично ставиться до ймовірного збиття винищувачів Су-34 та Су-35 системами Patriot, мовляв, це нераціонально. Проте варто зазначити, що ракета Patriot, яка працює по аеродинамічних цілях, коштує 2 – 3 мільйони доларів, а російський Су-34 – 30 – 40.

Звичайно, для надійного ураження пускають дві ракети, але однаково є різниця між 6 або 60 мільйонами. До того ж не обов'язково, що це були Patriot або С-300,
– наголосив авіаційний експерт.

Він також нагадав, що партнери обіцяли передати Україні франко-італійські комплекси SAMP/T. Можливо, нарешті вони запрацювали. До слова, нині жодної інформації про їх застосування не було.

Чому продовжуються удари КАБами

Знищення російських винищувачів Су-34 та Су-35, які скидають КАБи, має важливе значення. Адже зараз ворог вдається до цинічної тактика – закидає позиції українських військових бомбами, а далі штурмує.

За минулу добу ворог встановив абсолютний рекорд застосування КАБів – 152 бомби на різних ділянках фронту. Тобто попри те, що ворожі літаки мало не щодня падають, окупанти не змінюють тактику.

"Російським пілотам накрутили хвоста й сказали літати та виконувати бойові завдання. Вони надихнулися прикладом Авдіївки, коли фактично пробомбили КАБами шлях м'ясним колонам. В окремі дні у районі Авдіївки було по 90 скидів. Попри втрати, росіяни продовжуватимуть завдавати ударів, але подивимося, скільки вони витримають такий темп", – сказав Романенко.

Літакопад російських винищувачів: останні новини

  • Мало не щодня, а іноді й по декілька разів на день українські військові збивають ворожі літаки. Зокрема, 27 лютого на Східному напрямку ЗСУ приземлили російський бомбардувальник Су-34.
  • За декілька годин стало відомо про "падіння" ще одного повітряного судна. Су-34 збили на тому ж напрямку, що і його попередника. На цьому втрати росіян не закінчилися. 29 лютого наші захисники збили ще один Су-34.
  • Згодом у Повітряних силах відзвітували про "падіння" ще двох винищувачів. Їх було знищено на Авдіївському та Маріупольському напрямках.