Цей підрозділ з'явився після того, як керівництво ГУР МО запропонувало розвіднику з позивним "Тринадцятий" працювати саме над знищенням російського флоту. Про це засновник та командир Group 13 розповів в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу.

Читайте також Намагаються захистити бухту: "Атеш" розкрив дії росіян у Криму після ураження "Ямалу" й "Азову"

Складнощі в роботі Group 13

Попри значні результати, уже здійснені операції бійцям "Групи 13" повторити складно. Все через те, що ворог відтягує свої кораблі все далі в надії, що до них не доберуться морські дрони-камікадзе. Водночас "Тринадцятий" наголошує, що бійці не стоять на місці.

Дальність збільшується. Наша дальність офіційна – 800 кілометрів. Це те, що можна бачити у відкритих джерелах. А решту вже будемо показувати за результатами нашої роботи,
– заявив командир.

Підготовка кожної операції, результатам якої українці згодом радіють, це клопітка робота бійців, яка вимагає ретельного вивчення як і цілі, так і всіх ймовірних сценаріїв.

Наразі бійці Group 13 продовжують працювати, аби ворог зрозумів чітко, що втекти не вдасться, а знищення – неминуче.

Україна успішно знищує російські кораблі

  • В ніч на 24 березня Сили оборони України успішно атакували російські військові кораблі "Азов" і "Ямал" в тимчасово окупованому Севастополі. Військово-морські сили підтвердили, що ці кораблі зазнали серйозних пошкоджень і не зможуть виконувати бойові завдання в найближчому майбутньому.
  • Вже незабаром, 26 березня, Збройні Сили України успішно вразили російське судно "Костянтин Ольшанський" за допомогою української ракети "Нептун". Корабель, який спочатку належав Україні, був незаконно захопленим російськими силами у 2014 році під час анексії Криму.
  • В ніч проти 5 березня українські морські дрони Magura V5 атакували російський патрульний корабель "Сергій Котов". Операцію здійснив спецпідрозділ розвідки Group 13 разом з Військово-морськими силами ЗСУ, а також за підтримки Мінцифри. За даними OSINT-аналітиків, корабель затонув за 8 кілометрів від узбережжя Криму.