Про це 24 Каналу заявив заступник гендиректора компанії з виробництва РЕБ, авіаційний експерт Анатолій Храпчинський, зауваживши, що росіяни намагалися це компенсувати завдяки наземним засобам радіолокації. Також противник почав активно використовувати розвідувальні БпЛА типу "Орлан" та ZALA.

Дивіться також ЗСУ суттєво прорідили ворожу ППО у Криму: на що можуть бути спрямовані нові удари

Як вдалося знищити ППО ворога у Криму

"Ми бачимо нині цю проблематику, тому що ворог намагається їх набагато більше запускати. Треба шукати протидію. Росія втратила доволі потужні системи, хоч вони й не відповідали деяким вимогам сучасної війни, проте це допомагало їм працювати по певній території України", – наголосив Храпчинський.

Так загарбники бачили зліт літаків та запуски ракет. Загалом протягом останніх двох місяців українські військові знищили на півострові близько 15 систем протиповітряної оборони. Це сталося завдяки тому, що ворог втратив певні можливості моніторингу поверхні. Так ЗСУ стало легше працювати по таких вагомих цілях як протиповітряна оборона півострова.

Росія з часу окупації Криму робила з нього потужну військову базу. Мовиться про модернізацію засобів радіолокації та космічного зв'язку на Ай-Петрі, перебудову аеродрому Бельбек тощо.

Удар по літаках А-50 створив вагому втрату для росіян. Нормальної заміни вони зараз не знайшли. Вони намагаються в інформаційному просторі працювати, буцімто у них "є ці літаки",
– сказав авіаційний експерт.

Однак, противник їх досі не використовує. Те, що у нього залишилося, найімовірніше, радянський авіапарк. До того ж є обмеження на закупівлю деяких високотехнологічних ключових елементів.

"Можна сказати, що вони будуть неефективні, якщо вони будуть їх використовувати", – додав заступник гендиректора компанії з виробництва РЕБ.

Що означає знищення А-50

Ворог проводить "судовий процес" над українськими військовими, які нібито збили російський А-50 в лютому цього року. Однак, противник стверджує, що то нібито "не був бойовий виліт і на борту не було озброєння". Утім, це військовий літак, який працював під прикриттям двох винищувачів. Тобто це – вагома військова ціль.

Те, що росіяни шукають винних серед українських військових, свідчить про те, що знищення А-50 – було потужним ударом по іміджу Росії. Загалом окупанти втратили 2 таких ДРЛВ. Ще 2 були пошкоджені.

Росія посилює ППО в Криму попри втрати

  • Українські військові уразили у тимчасово окупованому Криму протягом двох останніх місяців понад десяток російських систем ППО. Мовиться про ЗРК С-300, С-350 та С-400. Загалом – приблизно 15 систем.
  • Тим часом, за словами очільника ГУР МО Кирила Буданова, загарбники розмістили на півострові елементи новітнього ЗРК С-500. Росія посилює свою систему протиповітряної оборони.
  • У Повітряних силах ЗСУ заявили, що про комплекси С-500 з публічних джерел відомо небагато. За інформацією росіян, такий ЗРК нібито значно перевищує показники С-400. Утім, у реальній бойовій роботі С-500 поки що не бачили.