Як пояснив Пинзеник, його комітет не має права скеровувати подання назад у Генпрокуратуру, а може тільки прийняти рішення щодо його обґрунтованості скерувати голові парламенту, який, в свою чергу, вирішить питання про винесення його на голосування в сесійний зал.
Читайте також: Дейдей, Лозовий та інші: за що ГПУ хоче зняти недоторканність з депутатів
Можливо, емоційний стан не дозволив відразу зрозуміти зміст висновку комітету. Комітет приймає рішення про законність, обґрунтованість та вмотивованість уявлення. Ми цей висновок винесли, він вже опубліковано на сайті комітету,
– зазначив в.о. глави регламентного комітету.
За словами Пинзеника, тепер рішення щодо долі цього подання має прийняти спікер Андрій Парубій.
"Далі глава Верховної Ради в рамках своїх повноважень визначає подальший рух цього висновку: або він направляється на розгляд Верховної Ради, або в Генеральну прокуратуру, якщо спікер вважає, що через необґрунтованість подання має бути повернуто в Генеральну прокуратуру В будь-якому випадку, це його повноваження, ні в якому разі не повноваження комітету", – наголосив Павло Пинзеник.
Він запевнив, що регламентний комітет навіть технічно не може заблокувати передачу питання на розгляд в зал пленарних засідань.
Читайте також: "Це йо...й сором": нардеп емоційно відреагував на рішення комітету щодо Дейдея
Водночас генеральний прокурор Юрій Луценко підтвердив, що рішення комітету щодо Дейдея дозволяє розгляд питання на пленарному тижні.
Сподіваюсь, що наступного четверга (13 липня) ми розглянемо усі шість подань. Наразі ми маємо пройти цю процедуру і я дійсно задоволений тим, що комітет оформив рішення, яке дає можливість в законному порядку винести питання на розгляд Верховної Ради, сподіваюсь, що відповідне рішення прийме й сесія,
– зазначив генпрокурор.
3 липня після засідання регламентного комітету генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що комітет виніс рішення скерувати подання на зняття недоторканності з народного депутата Євгена Дейдея назад у ГПУ.