Проте, сторони домовились перед остаточним підписанням провести ще низку міждержавних консультацій та двосторонніх зустрічей. Зокрема, додаткових обговорень потребує тема стягнення експортного мита у взаємній торгівлі. Після її врегулювання документ буде зібраний та представлений для розгляду на засіданні ради глав урядів країн Співдружності, яке відбудеться в травні у Мінську.

"Російська Федерація підтверджує свою позицію, що стягування експортних мит на окремі товари в Російській Федерації скоріше носить фіскальний характер. Це щось на кшталт продовження нашої податкової системи і не пов'язано з обмеженнями в торгівлі між країнами СНД і в торгових відносинах з іншими державами", - каже перший заступник голови уряду РФ Ігор Шувалов.

На порядку денному Економічної ради СНД 15 питань, обговорення яких пройшло в закритому режимі. Журналістам після завершення наради спікери озвучили лише основні моменти. Найбільше питань з боку ЗМІ викликала тема Митного союзу Росії, Білорусі, Казахстану та участі в ньому України. Сторони заявили, що у цьому питанні тривають консультації, але говорити про результати зарано.

"Для того, щоб Україна вступила в Митний союз, нам необхідно буде пройти дуже серйозну внутрішньодержавну процедуру. Тому однозначно відповісти на це питання я не можу. Проте, ми виявляємо величезну цікавість до Митного союзу", - каже перший віце-прем’єр-міністр, міністр економічного розвитку України Андрій Клюєв.

"Вважаємо, що на користь Казахстану, Білорусії, Росії і Україні, якби формат Митного союзу був розширений. Це вигоди, які отримали б всі держави, що утворили в такому форматі Митний союз. Односторонніх вигод у такого формату не буде ні у кого", - каже перший заступник голови уряду РФ Ігор Шувалов.

В Ялті економічне засідання пройшло вперше, чергове, ювілейне 50-те засідання проведуть уже в Москві 28 червня.