Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський після засідання Ради із закордонних питань у Люксембурзі, передає кореспондентка 24 Каналу.

До теми Україна чекає на сміливі кроки щодо надання ППО: які рішення ухвалили європейські міністри

У Польщі сказали, яка проблема в передачі Patriot Україні

Радослав Сікорський зазначив, що Польща сама потерпає від ракетних атак з боку Росії, тому не може надати додаткові системи ППО для України.

Польща є прифронтовою державою, і ми маємо порушення нашого повітряного простору російськими крилатими ракетами. В тому числі одна з них впала за 10 кілометрів від мого власного будинку минулого року,
– сказав Сікорський.

Він розповів, що Польщу захищають лише дві системи ППО Patriot, які покривають території військових тренувальних центрів. На його думку, ті системи ППО, які розташовані в Західній Європі, були б корисніше на війні в Україні.

Міністр закордонних справ Польщі також нагадав, що країни ЄС мають зробити все можливе, аби переконати Владіміра Путіна, що війна в Україні була помилкою. Він також закликав витрачати на допомогу та оборону більше, і це б сприяло перемозі України.

Раніше Дуда пояснював, чому Польща не може віддати Patriot

  • Президент Польщі також зазначив, що країна наразі не має систем ППО Patriot. За словами глави держави, польська армія лише починає встановлювати ці системи.
  • Дуда зазначив, що батареї Patriot в Польщі були розгорнуті армією США. Тому влада країни не має можливості передати щось, "навіть якби ми хотіли".
  • Президент Польщі також нагадав, що з усіх держав, які є сусідами України, що піддалася вторгненню Росії, саме в Польщу російська ракета прилетіла і завдала шкоди. Тому ці системи сьогодні захищають ті сили, які є в країні.
  • Водночас Дуда наголосив, що під час двосторонньої зустрічі він і Володимир Зеленський обговорювали запаси ракет, які Польща досі має з радянських часів. Зокрема, обговорювалася можливість їх передачі Україні, щоб забезпечити протиповітряну оборону нашої держави.