Українка вивчала грамоту, історію, іноземні мови, співи, малювання та правила етикету. Свати прийшли від французького короля Генріха Першого аж за 3 тис кілометрів. На той час Анні виповнилося 22 роки.
Для вінчання в кафедральному соборі міста Реймс Анна привезла з Києва Євангеліє. До речі, всі наступні королі, сходячи на французький престол, приноситимуть клятву на цьому Святому Письмі, навряд чи здогадуючись, що воно з Києва.

Анна вражала освіченістю. Доки неписемні французькі барони ставили на документах хрестики , Анна Ярославна впевнено підписувалася на багатьох державних документах. Між іншим саме ці підписи - найдавніші зразки староукраїнського письма.

Ходять чутки, що в 30-ті роки більшовики хотіли знищити Софійський собор. Про це довідався письменник Ромен Роллан і одразу поїхав на особисту зустріч до Сталіна. Митець заявив, що таке варварство неприпустиме хоча б тому, що святиню збудував батько французької королеви.

Інша версія свідчить, що посол Франції погрожував розірвати дипломатичні стосунки з Радянським Союзом на знак протесту проти планів руйнації собору. Вплив Анни Ярославни відчутний і майже через тисячоліття.