Олег Блохін – кращий футболіст 1975-го року
У 1975 році на першому місці опинився Олег Блохін – найрезультативніший бомбардир радянського футболу. Він 5 разів здіймав над головою Кубок СРСР і двічі ставав володарем Кубка Кубків УЄФА. Його фірмовим стилем були сольні проходи на величезній швидкості по лівому краю, які вщент розбивали весь захист. До прикладу, як у грі з мюнхенською "Баварією", коли Блохін обіграв захисників, серед яких був сам Франц Бекенбауер.
Читайте також: Зроблено в Україні. Кияни у топ-рейтингу світового стріт-арту
Приголомшливий прохід Блохіна журналісти і телекоментатори називали фантастичним, а сам гол з роками отримав звання футбольної класики. У матчі-відповіді Блохін забив баварцям ще 2 голи. Питання, кого назвати кращим гравцем Європи ніхто не піднімав. Відповідь була очевидною.
Ігор Бєланов – володар Золотого м’яча 1986 року
У 1986 році наступний привід для гордості. Золотий м’яч опинився в руках Ігоря Бєланова. Блискуче зігравши на чемпіонаті світу у Мексиці, одесит став єдиним радянським футболістом, який забив одразу три голи в одному матчі фінальної стадії чемпіонату світу. Плідний сезон оцінили і європейські журналісти. Золотий м’яч вручили перед початком гри з "Бешикташем". Мабуть від хвилювання, Бєланов вперше у своїй кар’єрі не забив пенальті. До речі, сам футболіст дуже критично ставився до нагороди і називав її звичайнісіньким непорозумінням. Нехай і приємним.
Андрій Шевченко – отримав Золотого м’яча у 2004 році
2004 рік – черговий тріумф українського футболу. Найкращим гравцем Європи став Андрій Шевченко – нападник італійського "Мілану". Тішить й те, що найближчий переслідувач Деку, відстав від українця на 36 балів.
У трійці фіналістів Шевченко опинявся і раніше. Та коли українець забив за "Россонері" 29 голів, та ще й вирішальне пенальті у післяматчевій серії Ліги Чемпіонів, віддати омріяний Золотий м’яч комусь іншому просто не могли.