Про це 24 каналу розповів херсонський активіст Володимир Молчанов. За його словами, більшість колаборантів з прилеглих до Дніпра населених пунктів перемістилися на територію від Скадовська до Генічеська.

До теми "Шаряться" по квартирах і вигрібають все, – Хлань про злочини росіян на лівобережжі Херсонщини

Більшість російських військових та фсбшників також намагаються пересидіти в тилу поза зоною дії української ствольної артилерії та HIMARS.

В прилеглих до Дніпра місцях для них просто "пекло". Вони це визнають. Також визнають, що не контролюють західну частину Кінбурнської коси. Розуміють, що в лісах є партизани. Тому справді повивозили всіх колаборантів з Нової Каховки, Таврійська, Голої Пристані, Олешок,
– зазначив Молчанов.

Примусова депортація практично припинилася

Як наголосив Молчанов, окупанти продовжують добровільне вивезення усіх охочих з прибережних населених пунктів лівого берега. Примусово депортують лише пацієнтів різних психіатричних закладів та дітей, чиї батьки по дурості віддали їх на оздоровлення.

Молчанов розповів, що відбувається на лівому березі Херсонщини: дивіться відео

Недобровільна "евакуація" цивільних практично припинилася. Окупанти вигнали певну кількість людей та заселилися в їхні домівки. Вже частина таких будинків зазнала ударів від української артилерії.

Інколи росіяни діють дуже підступно. Вони депортують лише частину мешканців, а решту продовжують там жити. В такому випадку ЗСУ не б'ють по будівлях.

Ці мешканці не є прихильниками "руского міра". Але вони не завжди мають можливість зв'язатися під таким жорстким контролем. Якщо повідомиш про заселення окупантів, то ЗСУ все одно бити туди не будуть з міркувань, щоб не вбити цивільних,
– розповів Молчанов.

Що відбувається на Херсонщині: коротко

  • Як зазначив військовий експерт Петро Черник, після звільнення правого берега Херсонщини ЗСУ отримали можливість бити по позиціях окупантів на лівобережжі. Тому вони були змушені відвести основні сили на 10 – 15 кілометрів від узбережжя.
  • На думку полковника запасу ЗСУ Романа Світана, окупанти не планують довго оборонятися на Херсонщині та Запоріжжі. Лінії оборони, які вони зводять, призначені для стримування ЗСУ, поки будуть відходити основні війська.
  • Військовий експерт Олег Катков вважає по-іншому. За його словами, окупанти будують 5 ліній оборони від Дніпра на лівобережжі Херсонщини. Деякі з них перебувають глибоко в тилу.