Російський опозиційний політтехнолог Аббас Галлямов сказав 24 Каналу, що Кремль просто не хоче бути "гінцем із поганою новиною". Владімір Путін, з яким безпосередньо асоціюється Пєсков, не хоче псувати собі рейтинг перед президентськими виборами.

До теми Знищено А-50 і підбито Іл-22: все, що відомо про "літакопад" Росії над Азовським морем 14 січня

"Зрозуміле бажання Кремля дистанціюватись від невдач. Якщо він особисто коментуватиме невдачі, то негатив від них ляже на плечі Путіна на 70%", – пояснив Галлямов.

Якщо ж сумну новину повідомить Сергєй Шойгу, до якого Пєсков і відправив пропагандистів, то відповідальність за невдачу вже ляже не на політичне керівництво, а на військове. Переважна більшість населення Росії мислить саме за такою схемою: хто сказав, той і винен.

Що відомо про збитий А-50
Що відомо про збитий А-50 / Інфографіка 24 Каналу

Мінус ще один А-50: останні новини

  • Ввечері 14 січня в ЗМІ з'явилась інформація, що над акваторією Азовського моря українські військові знищили російський літак-розвідник А-50 і підбили повітряний командний пункт Іл-22.
  • Вранці 15 січня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний підтвердив цю інформацію. Він подякував Повітряним силам за успішну операцію в Приазов'ї.
  • Базова версія А-50 коштує 330 мільйонів доларів, а модернізована – близько 500. У Forbes вважають, що це найдорожча втрата Росії після крейсера "Москва" (750 мільйонів доларів).
  • Ба більше, Росія, імовірно, більше не може виготовляти й модернізувати ці авіаційні комплекси.