Про це в ефірі 24 каналу розповів член комітету Верховної Ради з нацбезпеки та оборони Федір Веніславський. Він наголосив, що ситуацію в Херсоні потрібно оцінювати комплексно.

Зверніть увагу Росіяни намагаються іти у наступ: карта бойових дій станом на 1 травня

"Наші ЗСУ розуміють, як визволяти Херсонщину. Але крок за крок. Перша задача – це не допустити реалізації планів росіян на сході – в Донецькій та Луганській областях, а потім вже визволяти інші території України", – сказав Федір Веніславський.

Росія відреагувала на слова президента України

Ще тиждень тому окупанти заявляли про так зване швидке проведення "референдуму", а кілька днів тому, зазначив Веніславський, сказали – поки це не на часі.

"Думаю, що це все ж є свідченням того, що Росія відреагувала на слова президента України, який чітко заявив – у разі псевдореферендумів, жодних підстав для подальших перемовин не буде. Це, на мій погляд достатньо потужний сигнал для нас", – додав депутат.

Що стосується запровадження якихось "рубльових зон", форм інтеграції Херсонської області в економічний простір Росії – це попри відмову від референдуму, є спробою закріпитися на цій території, зазначив Федір Веніславський.

Читайте також На Херсонщині від тортур російських загарбників загинув ветеран АТО Назар Кагальняк

Росія намагається через свої пропагандистські канали зомбувати населення України, налаштовувати його на свій лад. Згідно з інформацією Веніславського, переважна більшість громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей – мають очевидно проукраїнські настрої.

"Не бачать і не хочуть бачити себе в майбутньому квазіутворенні у складі Росії. Тому це все є таким супутнім фактором який найближчим часом призведе до усвідомлення реальності російською владою", – вважає нардеп.

Ситуація на Херсонщині: останні новини

Важливо – Потужні втрати ворога за 1 травня: дивіться відео