У ході штурму Збройних Сил Андріївку все ж вдалося звільнити 15 вересня. Населений пункт стане ще одним кроком до оточення окупантів у Бахмуті.

Дивіться також По кораблю щомісяця: як Сили оборони знищують військовий флот Росії

Росія втратила людей та техніку

Третя штурмова бригада ЗСУ повідомила, що в результаті блискавичної операції російський гарнізон Андріївки був оточений, відрізаний від основних сил та знищений. Зокрема, за дві доби українським захисникам вдалося ліквідувати:

  • начальника бригадної розвідки ворога;
  • трьох комбатів;
  • майже всю піхоту 72 бригади, разом з офіцерами та значною кількістю техніки.

Наразі бої все ще тривають – українські військові намагаються закріпитися на досягнутих рубежах. Вони заявляють, що інформація про загиблих та поранених росіян, а також деталі звільнення Андріївки з'являться згодом.

У бригаді додали, що взяття населеного пункту стане шляхом до прориву на правому фланзі від Бахмута. Це ключ до успіху всього подальшого наступу.

Плацдарм до звільнення Бахмута

  • За день до офіційного звільнення Андріївки заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила про те, що село перебуває під контролем ЗСУ. Однак українські військові спростували це та заявили, що ця інформація є передчасною – там велися бої.
  • Маляр змінила свій пост та додала, що ситуація на полі бою лишається мінливою. У коментарі вона зазначила, що відбувся комунікаційний збій між декількома джерелами інформації, які доповідають безпосередньо з місця подій.
  • Однак днем пізніше Генштаб та, зокрема, Третя штурмова бригада повідомили про офіційне повернення населеного пункту. Звільнення села допоможе вибити окупантів з Бахмута.
  • Наразі Бахмут став пасткою для росіян – ворог не шкодував ніяких ресурсів, щоб захопити його, а зараз зазнає втрат, що вберегти контроль. Якщо вдасться вибити окупантів з цієї території, то надалі вони опиняться в низині, де важко навіть оборонятися.