Внаслідок танення льодовиків та рясних дощів частина гори відкололася. Подібної катастрофи на Заході Грузії не було з 1991 року.

Дивіться також Стокгольмський синдром: як Грузія досі економічно залежить від Росії

Кількість загиблих зросла

Станом на 14 серпня відомо, що у Грузії кількість загиблих зросла до 25 осіб. Наразі розшукуються 8 людей. Рятувальники продовжують знаходити фрагменти тіл. Триває ДНК-експертиза знайдених решток.

За даними ЗМІ, одна з загиблих – українська медійниця Аліна Поліковська.

Деталі зсуву в Грузії

Зсув ґрунту у грузинському курортному селищі Шові стався 3 серпня приблизно о 15:15. За словами місцевих жителів, частина гори просто відкололася – вона пошкодила або знищила декілька котеджів. Все сталося настільки швидко, що люди не встигли втекти.

З місця трагедії евакуювали близько 210 осіб за два дні. У містечку пошкоджено лінії електропередач, зруйновано дороги та мости, зв'язок працює з перебоями. Повінню знесло автомобілі. Також катастрофа зруйнувала мости, тому рятувальники були вимушені використовувати гелікоптери.

Там, де були котеджі, вже фактично нічого немає. Рятувальники не можуть пройти, вони провалюються,
– повідомляють рятувальники.

На місці лиха працюють близько 400 рятувальників та 2 гелікоптери. Доля понад 30 осіб наразі невідома. До пошукових робіт планують залучити армію Грузії – вона прибуде зі своїми спецзасобами і допоможе продовжувати пошуки.

За словами департаменту екології, катастрофа на курорті Шові сталася через збіг геологічних і гідрометеорологічних подій в один і той же час, в одному місці. Однак наразі загрози повторного зсуву немає.

7 серпня в Грузії відбувся день жалоби.

Жахливі наслідки зсуву у грузинському місті / mtisambebi

Прибуття круїзного лайнера з росіянами до Грузії

  • Вранці 31 липня до Грузії прибув круїзний лайнер Astoria Grande. На його борту були російські туристи та пропагандисти.
  • Лайнер намагався прибути до Батумі ще 27 липня. Однак жителі Грузії зустріли росіян протестом і корабель був вимушений залишити порт раніше.
  • Повідомлялося про ймовірне затримання декількох українців під час протесту. Загальна кількість становить 23 особи. Їх звинувачують у дрібному хуліганстві та непокорі поліції.
  • Раніше одна російська туристка заявляла, що Росія "звільнила" Абхазію та Північну Осетію від Грузії.