Грузини їх зустріли протестом. У грузинському порту зібрались студенти, активісти та опозиціонери.

Дивіться також "Ми Абхазію від вас звільнили": російські туристи в Батумі відкрито ображають грузинів

Що відомо про протест грузинів

Лайнер з росіянами на борту 29 липня відправився за маршрутом Сочі – Трабзон – Батумі – Амасра – Стамбул – Сочі. Вранці 31 липня знову прибув до Батумі. Корабель у Грузії зустріли акцією протесту.

Зранку (31 липня – 24 Канал) у батумському порту зібралися студенти, опозиціонери та цивільні активісти. На місці встановлено металеві огорожі, посилено заходи безпеки. Затримано до 10 учасників протесту,
– заявило видання.

Також за їхніми даними, на борту лайнера Astoria Grande перебувають пропагандисти телеканалу RU.TV, які підтримують війну в Україні та російського диктатора Владіміра Путіна.

Видання "Батумелебі" написало, що протест в Батумській гавані почався ще опівночі 31 липня. Поліція нібито з "міркувань безпеки" не допускала до місця протесту учасників акції. Саме тому вони намагалися прорвати поліцейські загородження та проникнути на територію порту.

Сутички в порту Батумі: дивіться відео

За даними видання, поліція затримала не менше двох людей.

Головна вимога, яку висувають учасники – скасування швартування корабля із російськими туристами в батумському порту.

Що цьому передувало

  • Круїзний лайнер Astoria Grande намагався прибути в Грузію ввечері 27 липня. Тоді грузини також зустріли його акцією протесту.
  • Після невдалої спроби він залишив порт на два дні раніше, ніж планував. Відомо, що на борту лайнера перебувало понад 800 російських туристів.
  • Одна з так званих туристок вирішила заявити, що нібито "Росія звільнила Абхазію від грузинів". Насправді ж Кремль окупував територію Грузії – Абхазію та Південну Осетію.
  • Варто зауважити, що 27 липня президентка Грузії Саломе Зурабішвілі підтримала демонстрації проти прибуття до Батумі круїзного лайнера з Росії та назвала це "російською провокацією". Своєю чергою лідер керуючої партії "Грузинська мрія" Іраклій Кобахідзе назвав акцію "дикунством" та "проявом нецивілізованості".