Буквально 31 липня ЗМІ повідомили про затримання українки Марини Чобанян. У пресцентрі МВС Грузії заявили, що затриманих звинувачують в дрібному хуліганстві та непокорі вимогам правоохоронців.

Дивіться також У Грузію прибув лайнер з пропагандистами Кремля: місцеві гідно зустріли, їх почали затримувати

Що відомо про затримання ще одного українця в Грузії

Голова аджарської філії Асоціації молодих юристів Грузії Тако Цулукідзе заявив, що серед 23 затриманих 31 липня в порту Батумі є ще один громадянин України – Дмитро Закревський.

Асоціація молодих юристів Грузії, яка захищає інтереси українця, заявила, що їм відома тільки особа затриманого. Вони заявили, що не знають, де перебуває українець.

Грузинське Міністерство внутрішніх справ заявило журналістам, що всіх затриманих звинувачують в дрібному хуліганстві та непокорі поліції.

Як пише "Укрінформ" із посиланням на речника МЗС України Олега Ніколенка, Закревського вже звільнили грузинські правоохоронці.

Наразі наше дипломатичне представництво займається справою Марини Чобанян. Про це Ніколенко повідомив виданню "Інтерфакс-Україна".

"Посольство України в Грузії займається справою української громадянки, яку було затримано на акції протесту в місті Батумі. Консул запитала дозвіл на відвідування українки, щоб перевірити стан її здоров'я,
– пояснив прессекретар.

Затриману українку звільнили

Марину Чобанян теж випустили з ізолятора тимчасового тримання. Про це повідомила її мама Алла Чобанян виданню NEWSGEORGIA. Вона не розуміє, чому грузинські правоохоронці затримали її дочку. За її словами, дівчину заарештували випадково.

Як пояснила жінка, Марина була присутня серед протестувальників у Батумському порту, однак під час зустрічі з поліцією вона просто розмовляла телефоном. Проте її заарештували, забрали прапор України та вивели з місця подій. Український прапор дівчині так і не повернули.

Двох громадян України судитимуть у Грузії

Попереднього стала відома дата судових засідань. 7 серпня судитимуть і Марину Чобанян, і Дмитра Закревського. Українку звинувачують у дрібному хуліганстві та непокорі законній вимозі співробітника поліції (статті 166 та 173 відповідно).

Затриманій українці стало погано

Раніше українці, яку затримали на акції протесту в порту Батумі 31 липня, стало погано в ізоляторі тимчасового тримання. Тому Марину Чобанян на деякий час доправили до місцевої лікарні, а потім повернули в ізолятор.

Лікар клініки "Медальфа" Кетеван Таварткіладзе заявив, що стан пацієнтки був спричинений відчуттям страху. Їй надали допомогу та після стабілізації стану здоров'я виписали з клініки.

Журналісти поспілкувались з матір'ю Марини Чобанян. Вона розповіла, що не змогла зв'язатись з донькою.

За її словами, батько дівчини родом з Грузії, він помер декілька років тому в автокатастрофі. Марина ж часто приїжджала в Грузію відвідати могилу батька. Вже на початку 2022 року незадовго до повномасштабного вторгнення Росії в Україну переїхала жити в країну. Її мама Алла Чобанян приїхала в Грузію через Польщу вже після подій 24 лютого минулого року.

Моя дочка – дуже сильна та принципова людина. Ніхто не може її переконати. Вона – патріот України та Грузії,
– сказала матір про Марину.

Журналісти показали кадри з Мариною Чобанян: дивіться відео

Коротко про протести в Батумі

  • Активісти, студенти та опозиціонери вдруге зібрались в порту в Батумі 31 липня. Вони знову виступали проти швартування в порту круїзного лайнера Astoria Grande, на борту якого перебували російські туристи та пропагандисти.
  • Однак поліція почала арештовувати людей. МВС Грузії заявило про затримання 23 протестантів. Всіх їх звинувачують в дрібному хуліганстві та непокорі поліції.
  • Згодом пресслужбі Miray Cruises заявили РБК, що лайнер Astoria Grande більше не заходитиме до грузинського порту Батумі. Подальших рейсів не буде, оскільки їх нібито планували здійснити лише два. Саме Miray Cruises проводить круїзи на судні Astoria Grande.