Про це для Aftonbladet пише Вольфганг Ханссон.

Читайте також: Росія в ООН розповіла свою версію подій в Сирії: "Жодної хімічної атаки не було"

В ході війни у Сирії режим кілька разів застосовував хімічну зброю: це сталося після великої атаки в Гуті у серпні 2013 року, що призвело до того, що Асад погодився позбутися хімічної зброї в обмін на обіцянку США не нападати, нагадує автор статті. Минулого разу хімічну зброю застосовали в Хан-Шейхуні рік тому. На що Дональд Трамп відповів бомбардуванням сирійського аеродрому в провінції Хомс. Ймовірно, це змусило президента Асада задуматися на деякий час, але в довгостроковій перспективі американський удар, очевидно, не створив "ефекту стримування", констатує журналіст.

Те, що лідер Сирії продовжує застосовувати хімічну зброю, означає, що користь для нього переважує ризики, йдеться у публікації.

Єдине, чого Башару Асаду дійсно варто боятися, – це велика повітряна атака США, Ізраїлю або іншої країни, спрямована на нього особисто або на сирійську армію, вважає оглядач.

Однак президент Америки дуже ризикує.

Російське командування попередило США, що якщо під час атаки постраждають російські солдати, то Кремль відповість. А це означатиме пряму військову конфронтацію між США і Росією в Сирії, і наслідки цього конфлікту важко собі уявити,
– застерігає Ханссон.

Читайте також: Ми перебуваємо на краю небезпечної прірви, – американський посол про Сирію

Нагадаємо, 7 квітня у сирійському місті Дума внаслідок хімічної атаки загинула велика кількість людей. Президент США Дональд Трамп заявив, що за цим стоїть президент Сирії Башар Асад, а Росія та Іран є відповідальними за його підтримку, тому мають сплатити велику ціну. Згодом стало відомо, що американський есмінець із ракетами "Томагавк" на борту прямує до сирійського порту Тартус, де розташована російська військово-морська база.