У вівторок, 28 березня, заступник голови міністерства закордонних справ Польщі Павло Яблонський повідомив, що глави України та його держави можуть зустрітись у Варшаві. Однак коли саме – невідомо.

Дивіться також Ядерна колонія Росії: для чого Путін лякає світ і підставляє Сі

Зустріч не анонсуватимуть

Як сказав представник МЗС Польщі, гнати поперед батька в пекло не варто. Окрім того, з його слів зрозуміло, що завчасно про візит Зеленського у Варшаву не повідомлятимуть у цілях безпеки.

Думаю, це відбудеться найближчим часом, але не випереджатимемо події. Ми точно не анонсуватимемо цей візит, як це зазвичай буває з іншими главами держав. У разі з президентом Зеленським такого анонсу не буде, з безпекових причин,
– сказав Яблонський.

Разом з тим, він наголосив, що Варшава та Київ підтримують дуже інтенсивний контакт. Власне, слід сказати, що Дуда неодноразово зустрічався та говорив у телефонному режимі із Зеленським від 24 лютого 2022 року – себто від початку широкомасштабної війни.

Дивіться також Процедура буде таємною: у Польщі розповіли, чи готові віддати Україні всі МіГи

Попередня зустріч президентів України та Польщі

  • Востаннє глава нашої країни Володимир Зеленський та Анджей Дуда бачились у січні у Львові в рамках зустрічі Люблінського трикутника. Власне, третім на цих перемовинах був президент Литви Ґітанас Науседа.
  • Тоді лідери держав підписали декларацію, у якій йдеться про наміри Вільнюса та Варшави продовжувати надавати потужну військову, технічну, оборонну, гуманітарну та інші види підтримки Україні.
  • Зокрема, під час тієї зустрічі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що передасть Збройним Силам України роту бойових танків Leopard. Мовилось, очевидно, про 14 одиниць цієї військової техніки.