Про це розповів голова Офісу Президента Андрій Єрмак під час спільного брифінгу з колишнім генсеком НАТО та керівником фонду Rasmussen Global Андерсом Фогом Расмуссеном. Перед цим засідала міжнародна робоча група з напрацювань гарантій безпеки.

Актуально Членство України в ЄС: у Зеленського провели нараду й визначили завдання для гілок влади

Ніяких перемовин щодо зустрічі з Путіним зараз нема

Єрмак наголосив, що ніяких перемовин щодо зустрічі Зеленського та Путіна зараз немає. Зокрема – за участі Туреччини. В ОП принаймні про такі сигнали не чули.

Президент багато говорив про нашу позицію щодо цього. Консультації щодо експорту українського зерна продовжуються – на рівні ООН,
– зауважив Єрмак.

Голова ОП повідомив, що розмови про це ведуть і турецькою стороною і з генсеком ООН Антоніу Гутеррішем. Проте конкретних дат зустрічі немає. При цьому Єрмак додав, що для України на першому місці – питання безпеки.

Що відомо про засідання робочої групи

Андерс Фог Расмуссен наголосив, що робоча група зібралась вперше, отож давати певні пояснення чи пропозиції – це зарано. Водночас порозуміння серед експертів є. Мовиться, зокрема, про те, щоб забезпечити Україні потужне та спроможне військо.

Треба говорити про гарантії безпеки для інших країн. Зокрема, США – це потужний кандидат. Окрім того, є Велика Британія з її сильною позицією,
– додав Расмуссен.

За словами ексгенсека НАТО, це – неповний перелік. Також важливою є й економічна міць України, бо без економічного розвитку потужної армії не буде.

Варто прочитати НАТО заявило Зеленському, що Росію необхідно перемогти військовим шляхом, – прем'єр Бельгії

Перемовини між Україною та Росією: останні новини

  • Радник голови ОП Михайло Подоляк зазначив, що перемовини між Росією та Україною зараз не на часі.
  • Росія продовжує висувати ультимативні вимоги, бо переконана у можливості тактичної перемоги.
  • Для повернення у переговорний процес Києву потрібно перемогти на полі бою, аби перемовини велись за умовами української сторони.

Дивіться у відео: Путін міняє цілі у війні