Зустріч Порошенка і Макрона пройшла у Єлисейському палаці за участю Республіканської гвардії. Французький президент нагадав, що Париж прихильний до України, і хоче бачити, як вона рухається уперед.

Читайте також: Зеленський і Макрон зустрілися у Франції: фото та відео

У Єлисейському палаці зауважили – ці переговори не є винятковими, хоча і відбулися за 9 днів до другого туру президентських виборів в Україні.

Зауважимо, президент Франції 12 квітня також провів зустріч з кандидатом у президенти України Володимиром Зеленським. Вона пройшла у неформальній обстановці.

Перші фото з місця зустрічі Петра Порошенка та Емануеля Макрона:

Петро Порошенко та Емануель Макрон, зустріч президентів 12 квітня 2019 року у Франції: дивіться фото

Дивіться відео ("5 канал"), як Емануель Макрон зустрічав Петра Порошенка:

На які теми говорили президенти України та Франції:

Встановлення миру і безпека. Про досягнення цієї мети і координацію дій України з європейськими лідерами. Домовлено, що до Росії донесуть сигнали, щоб створити умови для повноцінних переговорів у норманському форматі. Також говорили про миротворчі операції в Україні.

Звільнення заручників. Окремо говорили про: перше – журналіста Романа Сущенка. Макрон буде сприяти, щоб Путін звільнив Сущенка. Друге – про військовополонених моряків: їх треба негайно повернути. І третє: питання політв'язнів, а особливо серед кримських татар, які потребують допомоги.

Переговори з Росією. Україна отримала абсолютно чітке повідомлення, що буде скликане засідання на найвищому рівні нормандського формату. Найбільш ймовірно, це відбудеться у Франції, у п'яту річницю створення нормандського формату.


Що обіцяє зробити Порошенко, якщо вдруге стане президентом

Коли відбудеться другий тур виборів президента?21 квітня (неділя). Голосування триватиме з 8:00 до 20:00. Лідерами першого туру виборів стали Володимир Зеленський та Петро Порошенко. Тож у другому турі українці саме між ними обиратимуть президента. За кілька днів до голосування (ймовірно, 19 квітня) кандидати у президенти планують провести дебати, які мали б дати українцям відповіді на низку запитань.

Для голосування у другому турі виборів треба взяти із собою паспорт та довідку про тимчасову зміну місця голосування (якщо не плануєте голосувати за місцем прописки). Оголосити ім’я нового президента України ЦВК повинна до 1 травня.