Дата другого туру виборів

Перший тур виборів пройшов 31 березня. Згідно з офіційними результатами виборів, лідерами рейтингу є Володимир Зеленський (30,24%) та Петро Порошенко (15,95%).

Другий тур виборів відбудеться в неділю, 21 квітня. А вже до 1 травня ЦВК має назвати ім’я нового президента України.

Читайте також: Екзит-пол на виборах президента України-2019: відомі результати голосування

За даними екзит-полу, лідерами рейтингу також стали Володимир Зеленський (30,6% голосів) та Петро Порошенко (17,8%). Далі у першій п'ятірці – Юлія Тимошенко (14,2%), Юрій Бойко (9,7%) та Анатолій Гриценко (7,1%).

Коли другий тур виборів
Вибори президента 2019: головні дати

Читайте також: Курйози на виборах президента України: фото і відео

Прогнози на другий тур виборів

Політичний експерт Олександр Солонтай прогнозує, що явка в другому турі буде значно нижчою, ніж у першому. Адже багато з тих, хто не задоволений поточними результатами, не захоче голосувати. На його думку, багато українців, які виступатимуть проти чинної влади, голосуватимуть за Зеленського, і навпаки – всі, хто проти Зеленського, віддадуть голос за Порошенка.

На думку директора аналітичного центру "Політика" Миколи Давидюка, до Порошенка найбільше перейдуть голоси екс-глави СБУ Ігоря Смєшка, частина виборців Анатолія Гриценка і соціально-дотаційна частина електорату Юлії Тимошенко. Ті, хто отримав соціальну допомогу напередодні виборів. Плюс Порошенко більш глибоко використовуватиме адмінресурс. Зеленському перейдуть голоси від Юрія Бойка і тих, хто потрапляє в антирейтинг Порошенка і прийде на вибори.

Читайте також: Що буде з курсом гривні після виборів: думки економістів

Згідно з результатами соціологічного опитування, проведеного 12-16 квітня групою "Рейтинг", у другому турі більшість виборців готові віддати голоси за Зеленського. Серед тих, хто має намір голосувати і визначився з вибором: 73% виборців проголосують за Володимира Зеленського, а 27% – за Петра Порошенка.

рейтинг зеленський порошенко